Finansiniai patarimai, kurie pavers jus turtingesniais

Autorius Ukmergės žinios
Finansiniai patarimai

Kai skaitome įvairias finansinės tematikos knygas ar lankomės tokio paties pobūdžio internetiniuose tinklaraščiuose, mes visuomet susiduriame su pačiais įvairiausiais finansiniais patarimais ir naudingomis finansinėmis įžvalgomis. Tačiau, kai šiandien aplink mus yra tiek daug informacijos, kuria mes galime pasinaudoti, kartais ima atrodyti pernelyg sudėtinga suprasti, kas yra svarbiausia ir aktualiausia. Todėl nusprendėme jums atrinkti keletą labai koncentruotų finansinių patarimų, kurie turėtų palengvinti jūsų finansinę padėtį, paversti ją stabilesne ir taip pat paversti jus turtingesniais.

Išmokite valdyti biudžetą

Nėra ko abejoti, kad žodį „biudžetas“ jūs esate girdėję ne vieną kartą ir labai tikėtina, jog iki šiol manėte, kad tai yra labai sudėtinga sritis. Tačiau skubame jus pradžiuginti ir patikinti – biudžeto valdymas nėra jau toks sudėtingas procesas. Savo biudžetą valdyti gali išmokti kiekvienas, tikina finance43.com/lt/ finansų specialistai.

Biudžeto suformavimas ir jo valdymas paprasčiausiai reiškia, kad jūs turite turėti labai aiškų ir konkretų planą, kuriuo vadovautumėtės kiekvieną mėnesį. Labai dažnai galime matyti finansų srities specialistų rekomenduojamą biudžeto planavimą, kuris yra paremtas 50/30/20 taisykle. Jei jūs taip pat norėtumėte pasitelkti pastarąją taisyklę, tuomet 50 proc. jūsų gaunamų mėnesinių pajamų turėtų nukeliauti būtiniausioms išlaidoms padengti, pvz., maistui, sąskaitų apmokėjimui ir kt. Tuo tarpu 20 proc. jūsų biudžeto turi keliauti taupymui, o likusi 30 proc. dalis turėtų būti paskirstyta kam tik norite, pvz., pramogoms ir kitiems malonumams.

Ir tai yra labai paprastas, nesudėtingas bei veiksmingas asmeninio biudžeto paskirstymo principas, kurio pagalba galima palengva ištrūkti iš minėto „užburto rato“ ir nebegyventi vien tik nuo atlyginimo iki atlyginimo. Iš pažiūros toks paprastas ir nesudėtingas biudžeto valdymas gali pagerinti jūsų gyvenimo kokybę ir padėti lengviau atsikvėpti, nebekeliant sau streso dėl asmeninių lėšų trūkumo.

Išleiskite mažiau nei uždirbate

Šis patarimas atrodo toks elementarus ir savaime suprantamas, kad jūs galite norėti į jį vėl ir vėl užsimerkti. Tačiau CNBC atliktas tyrimas parodė, kad net 78% amerikiečių, kurie dirba pilnu etatu, gyvena nuo atlyginimo iki atlyginimo! Ar galite įsivaizduoti šį skaičių?! Kita vertus, nėra ko abejoti, kad nemenka dalis jūsų taip pat susiduriate su tokia pačia situacija ir galbūt netgi iki šiol jums atrodė, jog visa tai yra natūralu ir neišvengiama.

Taigi, labai paprasti ŽINOTI, kad jūs turėtumėte išleisti mažiau nei jūs uždirbate, tačiau iš tikrųjų visą tai padaryti yra gerokai sudėtingiau nei atrodo. Tačiau jei jūs norite ištrūkti iš šio užburto rato (kuris dažnai yra vadinamas „žiurkių ratu“), turite išleisti mažiau nei uždirbate. O tam didžiausios įtakos turi jūsų asmeninių finansų valdymo įgūdžiai.

Pirmiausia „sumokėkite“ sau

Tai yra dar vienas pakankamai paprastas patarimas, kurį dauguma žmonių nuvertina ir apie kurį nemenka dalis žmonių yra linkę pamiršti. Tačiau šis patarimas turi didžiulę įtaką mūsų asmeniniams finansams. Kuomet jūs pirmiausia „sumokate“ sau, jūs investuojate į savo finansinę nepriklausomybę, t.y. geresnę savo ateitį. Kai jūs tai suprasite, tai daryti jums bus gerokai lengviau.

Be abejo, galite teigti, kad „sumokėti“ sau galėsite ir mėnesio pabaigoje, tačiau nors tai padaryti iš tikrųjų galime kiekvienas, labai retai tokie mūsų „norai“ išsipildo. Kodėl? Labai paprasta. Mėnesio bėgyje atsiranda įvairių nenumatytų išlaidų ir galiausiai mes suprantame, kad vėl nebeturime laisvų lėšų, kuriomis galėtume sumokėti sau, t.y. pinigus atidėti į taupomąją sąskaitą ar į savo suformuotą taupymui/investavimui skirtą biudžetą. Todėl norint, kad taip nenutiktų, visų pirma reikėtų dalį pinigų atidėti sau, o tik tuomet pradėti naują mėnesį.

Jei jūs imsite vadovautis tokiu principu, kuomet pirmiausia sumokate sau, jūsų finansinė ateitis bus kur kas šviesesnė ir stabilesnė.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *