Lietuvos paštas skelbia, kad mobilūs laiškininkai savo aptarnaujamų kaimiškų teritorijų gyventojams, kurie ant namo neturi adreso lentelės, dalys specialius lipdukus, skirtus užrašyti gatvei ir namo numeriui.
Tikima, kad taip sunumeruoti namai padės mobiliems laiškininkams greičiau rasti adresatą, o gyventojams – greičiau gauti savo siuntą ar prenumeratą.
„Dalis namų neturi adresų lentelių, tad pristatyti prenumeratą, korespondenciją ar siuntinius tampa sudėtinga. Labai prašome gyventojų pasirūpinti savo namų adresų lentelėmis. Jeigu jų įsigyti mūsų klientai negali, mobilūs laiškininkai nuo šiol su savimi turi ir, gyventojui paprašius, nemokamai ant namo sienos, tvoros ar pašto dėžutės gali užklijuoti oro sąlygoms atsparų lipduką, ant kurio specialiu žymikliu užrašys adresą“, – sako Lietuvos pašto tinklo direktorius Jonas Sadauskas.
Pažymima, kad mobilūs laiškininkai veikia kaimiškose vietovėse, kur yra didesni atstumai, ne miestuose ar miesteliuose – čia dirba įprasti laiškininkai. Lipdukus dalys tik mobilūs laiškininkai, miesto laiškininkai – ne.
Ukmergės rajone yra 17 paštų. 3 miesto tipo paštai: Ukmergės paštas, 2-asis ir 4-asis paštai, ir 14 kaimo tipo: Anatakalnio, Dainavos, Deltuvos, Liaušių, Lyduokių, Pabaisko, Siesikų, Šešuolių, Taujėnų, Veprių, Vidiškių, Želvos, Žemaitkiemio, Ukmergės kilnojamasis.
„Šių 14 kaimiškų vietovių gyventojai gali savo mobilių laiškininkų teirautis lipdukų ir paprašyti juos užrašyti specialiu vandeniui atspariu žymikliu.
Namų numeracija – pačių gyventojų atsakomybė. Tačiau padedant seniūnijos darbuotojams, Lietuvos paštas nori šią problemą padėti spręsti. Kaimiškose vietovėse ji – didžiulė“, – pasakojo Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento komunikacijos projektų vadovė Aušra Kurtkutė.
Atkreipė dėmesį ir į kitą kliūtį – netvarkingas pašto dėžutes.
Pagal Pašto įstatymą, korespondenciją laiškanešiai gali pristatyti tik į tvarkingas, rakinamas ir aiškiai pažymėtas pašto dėžutes, kurios turi būti lengvai prieinamose vietose: daugiabučiuose namuose – kiekvienoje laiptinėje ne aukščiau kaip antrame namo aukšte; individualiuosiuose namuose – prie įėjimo į gyvenamąją teritoriją arba ant greta gatvės esančių namų sienų, tvorų, stovelių; sodininkų bendrijose – prie pagrindinių įvažiavimų į sodininkų bendriją; įmonėse ar organizacijose – prie pagrindinio įėjimo į pastatą.
Jeigu tvarkingos pašto dėžutės nėra, laiškininkas turi teisę korespondencijos ar prenumeratos nepalikti.
Kaimiškų vietovių gyventojai pašto dėžutę gali užsakyti iš mobilaus laiškininko.
„Mobilus laiškininkas yra kur kas labiau socialiai orientuota paslauga nei įprastas stacionarus pašto skyrius, nes prenumeratą, laiškus, siuntas bei socialines išmokas ir toliau į namus pristatinės mobilūs laiškininkai, tačiau, panorus išsiųsti siuntą ar įsigyti pašto ženklą, į paštą patiems eiti nebereikės – iškviestas atvyks mobilus laiškininkas. Mobilaus laiškininko iškvietimas yra nemokamas, už prenumeratos priėmimą jie neskaičiuoja 0,50 Eur administracinio mokesčio“, – sako Lietuvos pašto tinklo direktorius J. Sadauskas.
Lietuvos kaimiškų apylinkių gyventojai, norėdami užsakyti pašto paslaugas, skambina bendruoju Lietuvos pašto numeriu 8 700 55 400 arba rašo el. paštu [email protected]. Operatorius užregistruoja iškvietimą, o kitą dieną mobilus laiškininkas atvyksta pas gyventojus dėl užsakytos paslaugos. Mobilų laiškininką galima išsikviesti darbo dienomis nuo 8 iki 20 val., šeštadieniais ‒ nuo 9 iki 16 val.
Mobilųjį laiškininką išsikviesti į namus galima: norint išsiųsti laišką ar siuntinį, registruoti siuntą ar pageidaujant, kad registruotoji pašto siunta į namus būtų pristatyta pakartotinai. Taip pat per mobilų laiškininką galima užsakyti leidinių prenumeratą, sumokėti mokesčius, gauti įvairias socialines išmokas ir pensijas.
UŽ inf.