Nuo šių metų birželio 4 dienos Ukmergės rajono savivaldybės administracijai vadovauja Darius Varnas, UAB „Bikuvos prekyba“ padalinio vadovo pareigas išmainęs į aukštą politinio pasitikėjimo postą.
Paprastai kiekvienam žmogui yra duodama šimtas dienų naujame poste susipažinti su situacija, įsigilinti į problemas. Jei skaičiuotume visas kalendorines dienas, dabartiniam savivaldybės administracijos direktoriui tas šimtadienis jau buvo rugsėjo 11-ąją, tačiau, jei imtume vien tik darbo dienas, šimtas jų sueis netrukus, spalio 23 dieną. Taigi, kaip D. Varnas vertina šią naują patirtį, ar tas laikotarpis praėjo netuščiai?
Susitikus pasikalbėti D. Varnas atviravo, kad jau pirmosiomis darbo dienomis patyrė, koks didžiulis darbo krūvis tenka Savivaldybės administracijos vadovui – įvairūs pasitarimai, dešimtys skambučių, šimtai dokumentų.
Nuo Jūsų darbo pradžios Ukmergės rajono savivaldybės administracijos poste praėjo keli mėnesiai. Kaip tas laikotarpis pakeitė Jūsų gyvenimą?
Meluočiau, jei teigčiau, jog niekas nepasikeitė. Tapau ne tik politiku, bet ir didelės, rimtos įstaigos vadovu. Jaučiu atsakomybę ir prieš 227 darbuotojus, ir prieš visus Ukmergės gyventojus, ir prieš savo šeimą. Aš džiaugiuosi, kad tokiems pokyčiams ir rimtiems darbams ruošiausi iš anksto, todėl šis laikotarpis, sakyčiau, praėjo gana ramiai, be didelių stresų. Man patinka, kai esu užimtas, kai matau, kad mūsų komandos intensyvus darbas duoda rezultatų. Tai – geriausia paskata ir toliau siekti užsibrėžtų tikslų.
Koks ryškiausias to laikotarpio įvykis?
Mano akimis pats rimčiausias darbas per šiuos kelis mėnesius – Ukmergės miesto pietinio aplinkkelio projekto atnaujinimas (jau nuo 2004 metų niekaip nepavyksta pabaigti darbų). Už didelę pagalbą sprendžiant šį klausimą nuoširdžiai noriu padėkoti Seimo nariui Juozui Varžgaliui. Jei nebus trukdžių, Ukmergės miesto pietinio aplinkkelio su tiltu per Šventąją statybos turėtų būti baigtos 2023 metais.
Ar jaučiatės tvirtai naujose pareigose?
Puikiai suprantu, kad tvirtai jaustis gali žmogus, kuris įsigilina į savo darbo specifiką, puikiai žino savo pareigas, nepriekaištingai jas vykdo bei turi specialistų komandą, kuria gali pasitikėti. To ir siekiu. Tvirtai jaučiuosi tuomet, kai padarau kažką naudingo mūsų miestui ir jo gyventojams. Žinoma, tą tvirtumo jausmą visada sustiprina daugumos politikų palaikymas.
Gal galite apžvelgti, kokią situaciją radote Savivaldybės administracijoje, kai tapote jos vadovu?
Siūlyčiau nesižvalgyti atgal. Nesu linkęs kritikuoti ar piršti savo nuomonę. Geriau savo energiją panaudoti naujoms idėjoms arba senų tobulinimui, o kas buvo ne taip – tiesiog pakoreguoti.
Kas labiausiai nuliūdino, o kas – nudžiugino?
Administracijoje pasigendu komunikacijos tarp skyrių. Man nepatinka, kad kol kas daugelis nesuvokia, kad mes, savivaldybės darbuotojai, dirbame žmonėms, o ne jie mums. Tačiau tuo pačiu metu noriu ir pasidžiaugti, kad kolektyve yra žmonių, kurie nuoširdžiai dirba savo darbą ir kuriems rūpi rajono gyventojai.
Kokius pirmuosius svarbiausius darbus jau pavyko įgyvendinti?
Kaip minėjau – Ukmergės miesto pietinis aplinkkelis pajudėjo iš mirties taško, pavyko išjudinti ir dar keletą užstrigusių projektų: ligoninės, Vasario 16-osios gatvės, miesto centro erdvių ir kt. Reikėtų paminėti ir prasidėjusią Savivaldybės valdomų įmonių pertvarką.
Ar koreguosite ankstesnės kadencijos suplanuotus darbus, ar bus tęsiami projektai?
Kai kurių darbų planai bus tikrai koreguojami. Jau pradėtus projektus turime tęsti, nes juos sustabdžius prarasime visų jų finansavimą. Manau, tai būtų netikslinga, nes jau dabar patirtos biudžeto išlaidos yra pakankamai didelės.
Ką rinkiminėje programoje esate pažadėjęs jūs ir kokie tie pokyčiai jau pakeliui į Ukmergę?
Darbai jau pradėti. Savivaldybės administracijos darbas tapo efektyvesnis, Savivaldybės valdomose įmonėse gerėja aptarnavimo ir atliekamų darbų kokybė. Keliai ir šaligatviai, pagrindinė miesto sankryža, pietinis aplinkkelis, pagrindinio miesto tilto remontas – visais šiais klausimais intensyviai bendradarbiaujame su Lietuvos automobilių kelių direkcija. Taip pat siekiame šviesesnio vaizdo mūsų daugiabučių kiemuose, darželių, mokyklų aikštelėse. Kartu su komanda turime labai aiškų planą, kaip per artimiausius kelerius metus tinkamai panaudoti biudžeto lėšas tam, kad būtų sutvarkyti visi daugiabučių namų kiemai. Prasidėjus naujiems biudžetiniams metams pradėsime darbus – kompleksiškai ir iš pagrindų tvarkysime miestą, nedarydami chaoso ir nevaidindami, kad dirbame. Juk mūsų namų ir įstaigų kiemai, pagrindinės gatvės, tiltas – tai mūsų miesto veidas, tad darysime viską, kad būtų sukurtas patrauklaus miesto įvaizdis.
Jūsų pareigos yra politinio pasitikėjimo postas ketveriems metams. Tai labiau trūkumas ar pranašumas?
Manau, tai nieko blogo. Jei dirbsi gerai, politinio pasitikėjimo poste gali likti ir ilgesniam laikui.
Ar turite kokią nors taisyklę, principą, kurio laikotės bet kurioje srityje?
Sąžiningumas ir visiškas – 100 procentų – atsidavimas darbui yra mano atspirties taškai, kurie padeda pasiekti puikių rezultatų.
Kokia būdo savybė padeda, o gal trukdo Jums dabartiniame darbe?
Manyčiau, mano tiesmukiškumas ir nebijojimas pasakyti, ką galvoju, kartais kiša koją. Juk ne visi lengvai priima pastabas ar susitaiko su tiesa.
Jūsų mėgstamiausia vieta Ukmergėje?
Dar tokios vietos Ukmergėje neatradau. Labai tikiuosi, kad po ketverių metų būsime taip pakeitę Ukmergę, kad kiekvienas gyventojas čia turės savo širdžiai mielą kampelį.
Koks žmogus yra Darius Varnas, kai jis ne darbo vietoje?
Man nesvarbu, kur aš esu, su kuo bendrauju: aš esu aš.
Koks Jums yra geriausias būdas atsipalaiduoti po darbo?
Buvimas gamtoje, praleistas laikas su šeima, draugais. O labiausiai atsipalaiduoju savo namuose, nes čia mano tvirtovė.
Save laikote labiau optimistu ar pesimistu?
Žinoma, kad optimistu, nes jei būčiau pesimistas, nebūčiau drįsęs tapti politiku ar kelti sau sudėtingus, sunkiai pasiekiamus tikslus.
Kokia paskutinė skaityta knyga? Ir kada?
Jei sąžiningai, tai šiuo metu neturiu laiko knygoms, nes labai gilinuosi į įvairius įstatymus. O paskutinė skaityta – Yuval Noah Harari „Sapiens. Glausta žmonijos istorija“. Labai patiko, ją skaitydamas puikiai praleidau laiką.
Ar pakeitus darbovietę pasikeitė Jūsų šeimos gyvenimo ritmas?
Mano šeima gyvena ne pagal mano darbo ritmą, o pagal savuosius. Kiekvienas iš mūsų turi savo pareigas ir planus. Mano darbas nedaro įtakos mūsų šeimos gyvenimo ritmui.
Dėkoju už pokalbį.
Kalbino rajono savivaldybės Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė Daiva Zimblienė