Ką reikėtų žinoti prekybos verslo naujokams?

Autorius Ukmergės žinios
Ką reikėtų žinoti prekybos verslo naujokams? /

Prekyba, kaip ir gamyba – vienas esminių ekonomikos variklių. Parduoti galima praktiškai bet ką, tačiau tikintis didesnės sėkmės reikia žinoti, kur, kokiomis prekėmis prekiauti ir kada palankiausias metas jas parduoti. Daugiausiai pelno iš pardavimų gauna tie, kurie geba tinkamai analizuoti duomenis bei greitai reaguoja į rinkos pokyčius. O kas dar svarbu prekybos verslo naujokams?

Tarptautinės prekybos niuansai

Norint užmegzti kontaktus su tarptautine rinka, pirmiausiai reikia išsirinkti patikimus tiekėjus bei gebėti adekvačiai įvertinti jų tiekiamą produkciją. Jei ketinate vystyti didmeninę prekybą, ypač atidžiai reikėtų rinktis tiekėjus. Labai svarbu atkreipti dėmesį ir į krovinių pervežimo galimybes, kaštus: tarkime, ES mastu transportas kroviniams, o tuo pačiu ir kroviniai transportui surandami akimirksniu transporto biržose, tuo tarpu iš Azijos, Pietų Amerikos ir kitų trečiųjų šalių rinkų įsivežti produkciją – daug sudėtingiau.

Norint neapsigauti dėl produkcijos kokybės, reikėtų:

  • Su tiekėjais aptarti, kokios kokybės produkcijos tikimasi.
  • Apžiūrėti, būtinai pačiupinėti ir išbandyti produkciją, jokiu būdu nepasitikėti nuotraukomis.
  • Pirmųjų sandorių metu vengti pervesti dideles sumas pinigų arba tartis dėl avansinių mokėjimų, papildomų garantijų.
  • Sudaryti ir pasirašyti bendradarbiavimo sutartis.

Teisinės konsultacijos irgi praverčia

Kaip pastebi krovinių vežėjai, į Lietuvą įvežama vis daugiau populiariausių prekių ženklų klastočių, kurios pagal įstatymus sunaikinamos. Lyginant pastarųjų 5-erių metų statistinius duomenis, į šalį drabužių, avalynės, kvepalų, išmaniųjų telefonų ir kt. prekių klastočių patenka net dešimtimis kartų daugiau. Tad, pavyzdžiui, perkant prekes iš Kinijos reikia įsitikinti, ar tiekėjas nepažeidžia intelektinės nuosavybės. Vėlgi prieš užsisakant prekių reikėtų gerai ištirti produkto dizainą, pasidomėti, ar šis produktas nėra patentuotas, ar tai nėra vienas iš autorių teisių objektų. Kartais tai išsiaiškinti patiems sudėtinga, todėl galima pasikonsultuoti su teisininkais.

Pasidomėkite galimybėmis gaminti produkciją Lietuvoje

Užsisakyti prekių iš Azijos rinkų anaiptol nėra pats lengviausias pasirinkimas: užtrunka bendravimas, detalių derinimas, logistika. Todėl dažnai gamyba vietinėje rinkoje pasiteisina labiau. Jei nėra galimybių produkcijos gaminti Lietuvoje, kita alternatyva – Lenkija, kurioje verslo aplinka panaši, panašios kainos, dėl laisvo prekių judėjimo paprasta ir pigu pervežti krovinius. Gaminant produkciją vietoje, paprasčiau kontroliuoti kokybę, stebėti investicijas ir jų grąžą. Be to, gaminant produkciją vietinėje rinkoje ar gretimose valstybėse, paprasčiau organizuoti verslo susitikimus, pagerėja komunikacija, todėl sprendimai priimami greičiau, dažnai jie – ir efektyvesni.

Įvertinkite ir konkurentus

Prekybos verslo naujokai dažnai būna vedini iliuzijų, tačiau nuodugniau susipažinus su konkurencine aplinka, įvertinus kitus prekybininkus, iliuzijos išsisklaido. Vertėtų nuodugniai išstudijuoti konkurentų veiklos pranašumus ir trūkumus – turėsite aiškesnę kryptį, kur link judėti. Reikėtų domėtis ir potencialiais vartotojais, jų įpročiais, rinkos ypatumais.

Galiausiai, sudėliojus visus taškus ant „i“, beliks pasidomėti reklamos galimybėmis, nes naujam verslui pajudėti be reklamos – labai mažai vilčių. Vertėtų rasti ir patikimus partnerius logistikoje, nes be transporto paslaugų, jei neturite nuosavų automobilių, jokiam pradedančiajam gamybiniam verslui nepavyks išsiversti – adekvačiai pasirinkta krovinių gabenimo schema padės sutaupyti nemažai kaštų ir leis verslui suklestėti.


Reklama: terraproject.lt

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *