Ukmergiškiai stebisi dažnai nedegančiomis arba mirksinčiomis miesto gatvių apšvietimo lempomis. Žmonėms keista: negi negalima sutvarkyti ir pasirūpinti, kad tamsiuoju metu gatvėse galėtume jaustis saugiai?
Skaitytojai negaili skundų miesto apšvietimo sistemos prižiūrėtojams. Pasakojo, kad visą žiemą žibintai veikė su sutrikimais Gedimino, Putinų, kitose gatvėse. „Čia pat – jau ir pavasaris. Gal bent šia proga kas nors teiksis sutvarkyti?“ – ironizavo jie.
UAB „Ukmergės versmė“ direktorius servisui Gintaras Zaikauskas stebisi, kad tokiais klausimais gyventojai pirmiausiai kreipiasi į redakciją. „Turėtų kreiptis tiesiai į mūsų įmonę, kad ši informacija pasiektų mus. Arba informuoti miesto seniūniją, kuri yra mūsų sutarties administratorius. Seniūnija praneša mums, ar gatvių žibintai mirksi, ar yra kitų sutrikimų“, – sako jis.
Pašnekovo teigimu, „Ukmergės versmė“ prižiūri iš viso 3 000 gatves apšviečiančių lempų: „Kasdien susiduriam su įvairiais gedimais. Tai yra 100 ir 70 vatų natrio lempos, jų tarnavimo laikas – apie penkeri metai: priėjo laikas – ir paseno. Mūsų apšvietimo linija, būna, ir nuo vėjo „užsitrumpina“. Pavyzdžiui, Kauno, Vytauto gatvėse stulpai be laidų šviečia, ten – kabelis po žeme. O kai kuriose gatvėse likę gelžbetoniniai stulpai.“
Anot G. Zaikausko, sužinoti apie gedimus įmanoma tik apie juos pranešus. „Kokių nors specialių testavimų nėra, – teigė jis. – Tinklai seni, nors kai kur – ir kitokios linijos, bet vis tiek – nemažai metų. Reikėtų ir ESO teirautis, kaip jie eksploatuoja tuos tinklus.“
Tačiau ESO – „Energijos skirstymo operatoriaus“ – ryšių su visuomene projektų vadovo Tomo Kavaliausko teigimu, „ESO rūpinasi tik elektros energijos tiekimu (skirstymu)“.
„Visi miestų ar miestelių tinklai priklauso savivaldybėms, todėl jų reiktų klausti, kas ir kaip daroma, planuojama“, – sakė jis.
Pasakojo, kad Ukmergės rajone ESO eksploatuoja ir prižiūri per 750 vnt. transformatorinių, daugiau nei 1 000 km 0,4 kV ir beveik 800 km 10 kV oro elektros linijų. Taip pat – daugiau nei 500 km 0,4 kV ir 10 kV po žeme paklotų kabelių.
Elektros tinklai, anot jo, mūsų rajone buvo montuojami ir klojami nuo 1967 iki 2018 m. „Esmė – ne tinklo senumas, o kaip jis prižiūrimas. Tai lemia elektros tinklo ilgaamžiškumą, – tikina pašnekovas. – ESO tai – vienas svarbiausių prioritetų, todėl nuolat prižiūrime, profilaktiškai tikriname ir remontuojame elektros skirstymo tinklus. Jei tinklas būna atitarnavęs, susidėvėjęs, nepatikimas, tada jis keičiamas nauju.“
T.Kavaliauskas taip pat papasakojo apie pernai įgyvendintus investicinius projektus.
Rajono savivaldybės prašymu 0,4 kV oro linijos Pakalnės ir Klaipėdos gatvėse, Ukmergėje, pakeistos į požemines elektros linijas. Rekonstruota transformatorinė Kauno gatvėje. 0,4 kV oro linijos Ukmergės rajone, Šinkūnų kaime, pakeistos į kabelines.
Ryšių su visuomene projektų vadovo teigimu, dėl gedimų planuojama rekonstruoti transformatorinę Žvynėnų kaime.
Šiemet planuojamos investicijos: 10 kV oro linijos Želvoje rekonstravimas; dalies 10 kV elektros tinklo rekonstravimas iš Pašilės link Pabaisko miestelio ir valdymo įrengimas Ukmergės rajone; 0,4 kV oro linijos Siesikuose rekonstravimas kabeline; 0,4 kV oro linijos Mažeikių kaime rekonstravimas į kabelinę.