Rytais nesimankština, o pusė – neišsimiega

Autorius Ukmergės žinios
Rytais nesimankština

Nustatyta, kad beveik pusė rajono moksleivių miega mažiau kaip 7 val. per naktį, tik 9 proc. rytais mankštinasi, o vos daugiau kaip trečdalis į mokyklą keliauja pėsčiomis.

Šie ir kiti džiugesio nekeliantys duomenys atsispindi Ukmergės rajono moksleivių fiziniam aktyvumui palankios aplinkos įvertinime. Jame aiškintasi, ar vaikai yra fiziškai aktyvūs.

Rezultatus paskelbė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento Ukmergės skyrius. Vertinimas atliktas, rengiant Vilniaus apskrities moksleivių fizinio aktyvumo skatinimo programą.

Apklausoje, atsakant į anonimines anketas, dalyvavo devynių Ukmergės rajono mokyklų septintų, devintų (I gimnazijos klasės) ir vienuoliktų (III gimnazijos klasės) klasių moksleiviai.

Iš viso paruošta 391 anketa. Surinkti tėvų sutikimai dėl moksleivių dalyvavimo. Įvertinimui buvo gautos 267 užpildytos anketos. Berniukai sudarė 46,8 proc., mergaitės – 53,2 proc.

Nustatyta, kad 47,2 proc. moksleivių miega mažiau kaip 7 val. per naktį, o savaitgaliais pakankamai pailsi 86,5 proc. Užsiimti fizine veikla patinka 64,8 proc. moksleivių. Sportine veikla užsiima 57,3 proc., 55,4 proc. patinka ėjimas, 42 proc. – važiavimas dviračiu. Tik 9 proc. moksleivių patinka rytinė mankšta.

Dažniausiai fiziškai aktyvūs vaikai būna per kūno kultūros pamokas (79,4 proc.), savarankiškai sportuoja 55,1 proc., o mokyklų sporto, šokių būreliuose – 28,1 proc. Į mokyklą dažniausiai vaikai vyksta viešuoju transportu, pėsčiomis keliauja 37,7 proc.

Kiek seniau buvo atliktas mokyklų aplinkos tyrimas. Pasirinktos dvi mokyklos, kuriose buvo vykdoma moksleivių apklausa. Vertinta mokyklų oro kokybė. Tyrimus atliko Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija.

Oro kokybės įvertinimui paimti oro mėginiai sporto salėse ir mokymo kabinetuose. Nustatyta anglies dvideginio (CO2) koncentracija, siekiant išsiaiškinti, ar patalpos tinkamai vėdinamos. Formaldehidas buvo tiriamas mokymo kabinetuose, siekiant nustatyti, ar mokyklose nėra dangų ar baldų, iš kurių gali skirtis ši medžiaga.

Nė vienoje mokykloje nebuvo viršyta leistina CO2 koncentracija. Nebuvo viršyta ir didžiausia leidžiama formaldehido koncentracija.

Taip pat kiekvienoje mokykloje paimta po 8 mėginius pelėsiniams ir mieliniams grybams nustatyti. Visose tirtose patalpose vizualiai pelėsis nebuvo matomas, bet paimtuose mėginiuose aptikta pelėsinių ir mielinių grybų.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *