Telkinių vandens kokybė kol kas grėsmės nekelia

Autorius Vilma Nemunaitienė
Telkinių vandens kokybė kol kas grėsmės nekelia / Tirtuose vandens telkiniuose maudytis galima drąsiai.

Pastaraisiais metais kiekvieną vasarą šalyje yra tiriama labiausiai poilsiautojų pamėgtų vandens telkinių kokybė. Tokie tyrimai atliekami ir mūsų rajone.

Vandens mėginiai imami kas antrą savaitę, o laboratorijų pateikiami rezultatai viešinami.

Ligi šiol grėsmių besimaudantiems nekilo. Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras informavo, kad ir pastarasis, liepos 2 d., vykdytas vandens kokybės tyrimas  minėtuose vandens telkiniuose leidžia maudytis drąsiai – žarninių lazdelių ir enterokokų kiekis neviršijo nustatytų normų.

Vandens mėginiai mūsų rajone imami ukmergiškių labiausiai pamėgtose vietose: iš Šventosios upės  ties miesto stadionu bei iš Veprių, Mūšos, Kurėnų ežerų.

Tai jau trečias šią vasarą atliktas patikrinimas. Mėginius paima ir tiria Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos specialistai.

Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Vaida Puodžiūnienė sakė, kad per tris šių metų vasaros mėnesius  iš viso mėginiai iš minėtų vandens telkinių bus imami šešis kartus – du kartus per mėnesį.

Pasirinktą maudynių vietų skaičių lemia pinigai. Šis tyrimas nėra pigus. Iš rajono biudžeto šiemet tam skirta 600 eurų.

V. Puodžiūnienė prisiminė, kad tik kartą, bemaž prieš trejus metus, laboratorija buvo pateikusi ataskaitą, kad rezultatai neatitinka reikalavimų. Ukmergiškiai tuomet apie tai buvo informuoti. Įspėta, kad maudytis nerekomenduojama.

Vertinant maudyklų vandens kokybę, yra atsižvelgiama į mikrobiologinius parametrus. Tiriamas žarninių enterokokų (Intestinal Enterococci) ir žarninių lazdelių (Escherichia coli – E. coli) kiekis.

Žarninė lazdelė, randama žmonių ir gyvūnų žarnyne, yra normalios mikrofloros dalis. Dauguma žarninių lazdelių nesukelia sveikatos sutrikimų, tačiau yra padermių, sukeliančių kraujingą viduriavimą. Žarniniai enterokokai yra įprasta žmogaus ir gyvūnų bei vabzdžių mikroflora.

Žarniniai enterokokai vandenyje yra fekalinės taršos įrodymas. Jei vandens tyrime nustatoma, kad jame būta žarninių enterokokų ir lazdelių, laikoma, kad vandenyje gali būti salmoneliozės, vidurių šiltinės ir dizenterijos sukėlėjų, yra grėsmė susirgti hepatitu A, rota ir noro virusinėmis infekcijomis. Taip pat galimos odos alerginės reakcijos – paraudimai, išbėrimai.

TAGGED:
Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *