Jeigu vertinate savo gan brangiai kainuojančią skalbimo mašiną, net neabejojame, kad norite, kad ji tarnautų kuo ilgesnį laiką ir jos nereikėtų remontuoti ar, dar blogiau, keisti iš viso.
Nesvarbu kiek laiko jau turite savo skalbimo mašiną, tinkama priežiūra gali smarkiai prailginti jos tarnavimo laiką, todėl internetinės parduotuvės Pigu.lt ekspertai dalinasi net 6-iais patarimais, padėsiančiais išvengti problemų ir gedimų.
Nepersistenkite su skalbimo priemonėmis
Visada naudokite skalbimo priemones, skirtas tik aukšto taupumo skalbimo mašinoms ir stenkitės naudoti kuo mažesnį priemonių kiekį (daugiau nebūtinai reiškia geriau). Įprastos skalbimo priemonės gali labai smarkiai putoti ir vėliau dėl to skalbimo mašinos būgne gali susidaryti plėvelė. Šitokia plėvelė gali tapti puikia terpe veistis bakterijoms, pelėsiui ar netgi muselėms, o vėliau tai gali ir pakenkti jūsų skalbimo mašinos mechaninėms ar elektroninėms dalims. Turėkime omenyje, kad kai kurios skalbimo priemonės gali netgi anuliuoti jūsų skalbimo mašinos garantiją, todėl šiam pirkiniui skirkite itin daug dėmesio.
Naudokite kuo mažiau minkštiklio
Paprastai skalbiniams pakanka vos vieno arbatinio šaukšto minkštiklio, todėl nevertėtų persistengti – šiuolaikinės skalbimo mašinos tikrai nereikalauja tiek daug šio produkto, o skalbiant naudojant seną mašiną, nepadeda net ir didesni kiekiai minkštiklio. Taigi, išvada gana paprasta – naudokite jo kuo mažiau.
Vos pasibaigus skalbimui, išimkite rūbus
Net jeigu džiovyklė yra integruota į jūsų skalbimo mašiną, vis tiek siūlome išimti rūbus kuo greičiau iš savo prietaiso. Bet kuriuo atveju rūbuose vis dar likę bent jau šiek tiek drėgmės ir ji galiausiai kaupiasi skalbimo mašinoje – dėl to vėliau gali vykti tie patys procesai, kurie vyksta ir naudojant per daug arba žemos kokybės skalbimo priemones. Be to, juk ilgiau palaikius šlapius skalbinius skalbimo mašinoje, jie pradeda labai nemaloniai kvepėti ir jums netgi gali tekti skalbti iš naujo.
Kai nenaudojate mašinos, neuždarykite jos durelių
Skalbimo mašinai reikalinga oro cirkuliacija, kad joje nesikauptų drėgmė ir nesusidarytų pelėsis, todėl, jeigu tik turite galimybę, visada palikite skalbimo mašinos dureles šiek tiek praviras, kad drėgnas oras nesikauptų skalbimo mašinos viduje.
Kartais skalbimo mašiną irgi reikia šiek tiek išvalyti
Nuolat valykite skalbimo mašinos durelių gumeles ir kitas sunkiau pasiekiamas vietas. Ištraukite visus susikaupusius plaukus, valykite įvairius nešvarumus ar dulkes. Šitokie nešvarumai yra puiki terpė bakterijoms ir pelėsiui kauptis, todėl kartais atlikti valymą yra būtina. Valymui rekomenduojame naudoti įprastus ausų krapštukus – jais garantuotai pasieksite net ir pačias sunkiausiai pasiekiamas vietas.
Vėliau savo skalbimo mašinos būgną galite pravalyti ir skuduru, naudodami actą arba įprastą sodą, maišytą su distiliuotu vandeniu. Jeigu jūsų turima skalbimo mašina turi savaiminio valymosi funkciją, prieš ją naudodami būtinai perskaitykite instrukciją, kad nepadarytumėte kokių nors kritinių klaidų.
Neperkraukite savo skalbimo mašinos
Kiekviena skalbimo mašina turi nurodytą maksimalų talpinamą rūbų kiekį, kuris yra nurodomas kilogramais. Turėkite omenyje, kad rūbams sušlapus, jie pradeda sverti daug daugiau. Paprastai rekomenduojama užpildyti 3/4 skalbimo mašinos būgno, bet jeigu skalbiami stori skalbiniai (rankšluosčiai, megztiniai ar kiti daug vandens sugeriantys skalbiniai), siūlome užpildyti tik pusę savo būgno. Skalbimo mašina (kuri dar neturi jokių rimtų problemų) turėtų veikti pakankamai tyliai, nejudėti iš vietos ir nedrebėti. Pastebėjus bent vieną iš šių požymių, siūlome skalbimą nutraukti arba bent jau kitą kartą dėti mažiau rūbų, kad tai nepasikartotų. Skalbimo mašinos būgno vibracijos gali sukelti pačius rimčiausius gedimus.