Šlaką – į maišelius ir konteinerius

Šlaką – į maišelius ir konteinerius /

Vienas ukmergiškis pasakojo namuose kurui naudojantis akmens anglį. Tačiau nežino, kur dėti kūrenimo metu likusį šlaką. Svarstė, ar jį galima mesti į konteinerį, ar nesulauks baudos.

Bendrovės „VSA Vilnius“ vadybininkas Ukmergėje Alvydas Želnys paaiškino, kad nedidelį kiekį, kaip ir pelenų, gyventojai gali mesti į buitinių atliekų konteinerius. Tik pabrėžiama – jis turi būti atšalęs ir supiltas į maišelį. Jokiu būdu ne karštas, nes tai – didelė gaisro grėsmė.

Žinoma, čia kalbama apie nedidelius šių atliekų kiekius – ne iš pramoninių krosnių.

Aplinkos ministerija informuoja, kad atliekų deginimo įrenginiuose ir bendro atliekų deginimo įrenginiuose susidariusių nepavojingųjų pelenų ir nepavojingojo šlako tvarkymą reglamentuoja Atliekų deginimo ir bendro atliekų deginimo įrenginiuose susidariusių pelenų ir šlako tvarkymo reikalavimai.

Jie privalomi asmenims, kurių veikla susijusi su nepavojingųjų pelenų ir nepavojingojo šlako susidarymu, tvarkymu ir panaudojimu. Reikalavimus atitinkantys šlakas ir pelenai gali būti panaudojami kelių statybai ir statybinių medžiagų gamybai.

Reikalavimai netaikomi pelenams, susidariusiems namų ūkiuose, tvarkyti.

Daržininkai tikina, kad kurui naudojant medieną susidariusių pelenų išmesti tikrai neverta, nes tai – puiki trąša.

Medžio pelenai – vertinga trąša, turinti kalio, kalcio, magnio, natrio, fosforo, geležies, įvairių mikroelementų. Pelenų vertė priklauso nuo medienos sudegimo kokybės. Kokybiškiausios yra pilkšvos spalvos, vėjo lengvai išpustomos pelenų dulkės. Nevisiškai sudegę pelenai su anglių gabalėliais laikytini nekokybiškais, juose yra angliavandenilių ar kitų dalelių, kurių augalai įsisavinti ilgą laiką dar negalės.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *