Vyko paukščių stebėjimo ralis

Vyko paukščių stebėjimo ralis / Ukmergės rajone vykstantis paukščių stebėjimo ralis kasmet sulaukia vis daugiau dalyvių.

Lietuvos ornitologų draugijos nariai Kęstutis ir Asta Jarmalavičiai Laumėnų kaimo apylinkėse jau septintą kartą organizavo paukščių stebėjimo ralį.

Nuo ankstaus ryto į starto vietą ėmė rinktis paukščių stebėtojai, kuriuos Kęstutis supažindino su ralio taisyklėmis.

Išskubėjo septynios komandos: „Ligučiai“, „Miesto žvirbliai“, „Negenėk“, „Paukščių sekliai – be Tado“, „Pegasai“, „Skrendam į dangų“ ir „Varniukai“.

Tarpinius ralio rezultatus dalyviai aptarinėjo Labeikių miške, miškininkų įrengtoje pavėsinėje, prie arbatos puodelio bei kareiviškos košės katilo. Vėliau stebėtojai tęsė ralį po Ukmergės bei Molėtų rajonų apylinkes.

Po visą dieną trukusio ralio paaiškėjo, kad nugalėtojais tapo komanda „Miesto žvirbliai“ (kapitonė A. Jarmalavičienė), suskaičiavusi 38 paukščių rūšis. Antrą vietą užėmė dvi komandos: „Ligučiai“ (kapitonas Albertas Skirpstas) ir „Skrendam į dangų“ (kapitonas K. Jarmalavičius), suskaičiavę po 35 paukščių rūšis.

Dalyviai taip pat varžėsi viktorinoje „Atpažink paukštį“, kurioje geriausiai pasirodė Aurelija iš komandos „Paukščių sekliai – be Tado“, atpažinusi net 26 paukščius.

K. Jarmalavičius pasakojo, kad šiemet ralyje dalyvavo rekordiškai daug dalyvių – 33 paukščių stebėtojai. „Smagu, kad susidomėjimas šiuo renginiu auga, gausėja mažųjų dalyvių – dalyvavo šeši vaikai“, – džiaugiasi jis.

Atvykusieji pasakojo daug sužinoję apie paukščių rūšis bei įpročius. Pavyzdžiui, zylė yra ir mėlynoji, ir šiaurinė, ir pilkoji, ir dar daug kitų, o kiekvienas paukštis gali dainuoti daug skirtingų melodijų. Dalyviai dėkingi organizatoriams už gerai praleistą laiką ir jau laukia kitų metų ralio.

Kęstutis pasakojo, kad šiemet ralio dalyviai užfiksavo 50 paukščių rūšių. Tarp jų – želmeninė žąsis, baltakaktė žąsis, uolinis karvelis, uldukas, lygutė, svirbelis, pievinis kalviukas, bukutis, miškinis liputis, plėšrioji medšarkė, karklažvirblis, žaliukė, dagilis, alksninukas, paprastasis čivylis, eglinis kryžiasnapis. Iš įdomesnių jis paminėjo pievinį kalviuką, ulduką.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *