Šį ketvirtadienį pagrindiniai klientai gėlių parduotuvėse – vyrai. Kovo 8-osios proga jie sveikina savo mylimas moteris, koleges, mamas, močiutes.
Ši diena Tarptautine moters diena oficialiai paskelbta 1977 m., kai JTO paragino atkreipti dėmesį į lyčių nelygybę ir moterų padėtį visame pasaulyje. Iki XX a. 7-ojo dešimtmečio ji buvo siejama su kairiųjų pažiūrų moterų judėjimu.
1911 m. pirmą kartą moters dieną paminėjo Austrija, Danija, Vokietija ir Šveicarija. Tuo metu ši diena buvo minima kovo 19 d. Vėliau skirtingomis pavasario dienomis moters dieną šventė ir kitos šalys.
Po Rusijos revoliucijos 1917 m. kairiųjų pažiūrų organizacijos iširo, bet komunistų judėjimas tęsė tradiciją švęsti moters dieną. Būtent komunistų partijos nurodymu moters diena pradėta minėti kovo 8 d.
Vėliau, praėjus kiek laiko ir primiršus jos sąsajas su komunizmu, ji pradėta švęsti JAV, Europoje.
Šios dienos proga pateikiama įvairių tyrimų rezultatų, statistikų, analitikų skelbiamų faktų. Aiškinamasi, kokias vyriškomis vadinamas profesijas renkasi lietuvės, kiek Europos Sąjungoje moterys, palyginus su vyrais, uždirba.
Įvairiose šalyse būtent šią dieną moterys rengia mitingus, streikus. Šitaip kovojama su jų patiriamu smurtu, nelygybe, abortų, kitais draudimais.
Apklausos rodo, kad tądien vyrai savo moterims perka ne tik gėlių. Joms dovanojami saldumynai, kitos dovanos.
Tiesa, šią moterų šventę pripažįsta ne visi. Moters dienos apibūdinimas tarybine atgyvena niekur nedingęs. Pasaulyje pašiepiamas ir manymas, kad ji kilusi dar iš antikinių laikų. Esą iš to juokiasi net patys graikai.
Dar kiti šmaikštauja, kad Kovo 8-oji – vyrų šventė, mat pasveikinę savo damas jie turi progą atšvęsti. O tie, kurie šios dienos nesureikšmina, tikina savo moteris mylintys ir stebinantys kiekvieną dieną.
Kaip ten bebūtų, gėlių, šypsenų ir gerų žodžių juk niekada nebūna per daug…