Daugiau kaip dešimtmetį inkstų hemodializės paslaugas ligoninės patalpose teikianti UAB „Nefrologų pagalba“ Anykščių gatvėje stato naują centrą. Tai pirmoji naujai pastatyta gydymo įstaiga Ukmergėje per daugelį dešimtmečių.
UAB „Nefrologų pagalba“ direktorė Asta Kantoravičienė pasakojo, kad inkstų hemodializė atliekama tuomet, kai inkstai nebegali pašalinti iš organizmo kenksmingų medžiagų apykaitos produktų bei skysčių. Šiuo metu procedūra atliekama Ukmergės ligoninės nuomojamose patalpose.
Anot A. Kantoravičienės, jų centre hemodializę atliekančių ligonių skaičius svyruoja nežymiai – paslaugomis nuolat naudojasi apie 20 pacientų. Iš jų daugiau kaip pusė – ukmergiškiai. Kiti – ligoniai iš aplinkinių rajonų.
UAB „Nefrologų pagalba“ Ukmergėje dirba 4 gydytojai, 5 bendrosios praktikos slaugytojos, 2 sanitarės. Įsteigtas ir vairuotojo etatas, nes toliau gyvenantys ligoniai, pavyzdžiui, iš Širvintų rajono, atsivežami ir parvežami po procedūros namo.
Apie naujojo UAB „Nefrologų pagalba“ hemodializės centro planuojamas statybas rašėme pernai pavasarį. Tuomet pašnekovė pasakojo, jog besibaigiant nuomos sutarčiai, teko pagalvoti apie tai, kur šios medikų paslaugos Ukmergėje bus atliekamos ateityje.
Taip buvo pasirinktas sprendimas statyti visiškai atskirą pastatą ir jame įrengti hemodializės centrą. A. Kantoravičienė pasakojo, jog įmonė įsigijo sklypą netoli ligoninės ir neįgaliųjų bendrabučio esančiame Anykščių skersgatvyje.
Dabar jame jau „išdygo“ naujasis 600 kvadratinių metrų pastatas. Pasak direktorės, artimiausi darbai – vidaus apdaila, medicininės įrangos parengimas.
Kantaravičienė pasakojo, kad įrangą, skirtą įvairioms procedūroms jau įsigijo.
„Įkurtuvių nelaukėme – kol įsirengsime iki galo patalpas, įrangą pasitatėme ir ją naudojame hemodializėms nuomojamose patalpose. Gydymo kokybei sienų „naujumas“ ar „senumas“ visai nesvarbu – turime teikti kokybišką paslaugą“, – teigia ji.
Vadovė tikisi, kad naujasis centras mūsų mieste atsiras iki metų pabaigos.
Ligoniams už dializės centre atliekamas medicinos paslaugas mokėti nereikia – už šias procedūras moka ligonių kasos.
Nors tokių centrų trūkumo Lietuvoje nejaučiama – jų šiuo metu yra apie 60 – vis tik nemenkas privalumas ligoniams yra ir kuo mažesnis atstumas iki jo.