Pasikeitė gyvenamosios vietos deklaravimo tvarka

Autorius Ukmergės žinios
Pasikeitė gyvenamosios vietos deklaravimo tvarka / Pasikeitė gyvenamosios vietos deklaravimo tvarka

Nuo šiol gyvenamąją vietą savivaldybėje, be tikslaus adreso, galės deklaruoti tik benamiai, o būsto savininkams suteikta galimybė leisti kitiems asmenims gyvenamąją vietą deklaruoti laikinai.

Gyvenamąją vietą deklaravusieji savivaldybėje, be tikslaus adreso, iki šių metų liepos 1 d. deklaravimo įstaigoms – seniūnijoms ar savivaldybėms – turi pateikti duomenis apie būstą, kuriame faktiškai gyvena ar yra labiausiai susiję. Tai numato įsigaliojusios Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo pataisos. Jose taip pat numatyta, jog į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą ribotam terminui gali būti įtraukiami tik benamiai, taip pat asmenys, palikę vaikų globos namus ar šeimyną, atliekantys bausmę pataisos įstaigose ar laikomi tardymo izoliatoriuose bei tie, kurie teismo sprendimu gydomi specializuotuose psichikos sveikatos įstaigose.

Deklaruojant gyvenamąją vietą kitiems asmenims priklausančiame, pavyzdžiui, nuomojame būste, būtina pateikti jo savininkų sutikimą. Gera žinia būsto savininkams: nuo šiol jie gali nustatyti datą, iki kurios leidžia gyventi bei deklaruoti gyvenamąją vietą nurodytame name ar bute nuomininkams ar įnamiams. Suėjus nustatytam terminui, laikinų gyventojų gyvenamosios vietos duomenys Gyventojų registre bus panaikinami automatiškai. Taip išvengiama papildomų rūpesčių – savininkui nereikės teikti prašymų panaikinti duomenis bei laukti valdininkų sprendimų.

Naujoji tvarka bus naudinga ir nuomininkams bei kitiems laikinai svetimame būste įsikūrusiems asmenims, ypač jaunoms šeimoms, kurios iki šiol patirdavo nepatogumų deklaruodamos vaikų gyvenamąją vietą, suteikiančią teisę konkrečioje vietovėje lankyti vaikų darželį ar mokymo įstaigą.

Lietuvoje gyvenantys asmenys privalo deklaruoti gyvenamąją vietą arba būti įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, o išvykstantys iš šalies ilgesniam nei 6 mėn. laikotarpiui – deklaruoti išvykimą.

Šiuo metu į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą Lietuvoje yra įtraukta apie 106 tūkst. asmenų.

 

Registrų centras inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *