Jei jums išties brangi sveikata – sunegalavus būtina ne atidėlioti, o gydytis. Tiesa, tai daryti reikia ne bet kaip.
Jei jums išties brangi sveikata – sunegalavus būtina ne atidėlioti, o gydytis. Tiesa, tai daryti reikia ne bet kaip.
Gydytis savarankiškai rekomenduotina tik tiems, kas turi stalčiuje medicinos akademijos diplomą. Priešingu atveju geriau kreipkis į gydytojus. Juk okulistui tikriausiai nepaliktum remontuoti savo mašinos – tai kodėl leidi buhaltere dirbančiai kolegei patarinėti, kokius vaistus turėtum gerti? Beje, ligų sezonui prasidėjus gausiai reklamuojami vaistai ir nuo kosulio, ir nuo slogos, ir nuo peršalimo. Tačiau jie gydo tik ligos simptomus, o ne pačią ligą.
Kuo greičiau pradėsi gydytis – tuo greičiau pasveiksi. Galioja beveik visais atvejais. Taigi jei jau pajutai, kad kas nors negerai – neatidėliok vizito pas gydytoją. Be to, nepamiršk, jog atsisakiusi imti biuletenį keletui dienų vėliau gali sirgdama praleisti lovoje keletą savaičių. Paprasčiausias peršalimas gali virsti bronchitu ar plaučių uždegimu, o tabletėmis numalšintas skausmas – skrandžio opa.
Pajutus pirmuosius peršalimo simptomus šiltas pienas, medus, citrina ar aviečių arbata gali padaryti stebuklus. Tačiau liaudiškos priemonės padeda tikrai ne visada. Pavyzdžiui, anginos ar plaučių uždegimo be vaistų neišsigydysi. Netinkamai vartojamos net ir vaistažolių arbatos gali ne tik nepadėti, bet ir pridaryti žalos. O kombinuodama vaistus ir liaudiškas priemones būtinai aptark tai su gydytoju – ar toks kokteilis išties nepakenks.
Tikriausiai užrašų knygelėje turi savo kirpėjos, savo siuvėjos, savo manikiūrininkės telefonus. Nes tu nepatiki nei savo plaukų, nei nagų bet kam – o jos tikrai geros specialistės. Taigi kodėl neturi savo pažįstamo bendrosios praktikos gydytojo, o su juo susipažįsti tik ligos prispirta? Profilaktinis pasitikrinimas pas šeimos gydytoją – puiki dingstis susipažinti su specialistu, pas kurį esi užsirašiusi, įsitikinti, ar jis tau tikrai tinka.
Net ir nesudėtingos ligos gydymui dažnai tenka pakloti nemenką sumą pinigų. Todėl kai prireikia papildomų vaistų, papildomų tyrimų, neretai susimąstoma: o gal pataupyti? Gal apsieiti ir be jų? Be abejo, tai – labai neišmintinga, bet ką daryti, jei kišenėje ima švilpauti vėjai? Puikus sprendimas – nuolat taupyti „juodai dienai“. Tai nereiškia, kad turėtum į kojinę kišti didžiules sumas pinigų. Tačiau sukaupusi bent keletą šimtų litų net ir susirgusi jausiesi daug drąsiau, o prireikus papildomų išlaidų nepulsi į paniką, kad neturi iš ko susimokėti.
Ir tai – visai ne kalambūras. Sveikas gyvenimo būdas, subalansuota mityba, kūno mankštinimas ir grūdinimas – puikios daugelio ligų profilaktikos priemonės. Jos padeda ne tik nesirgti, bet ir susirgus daug greičiau pasveikti.