Sparčiai tobulėjant šiuolaikinėms technologijoms ir pastebint vis žalingesnį kai kurių iš jų poveikį žmogaus organizmui ir psichinei sveikatai, mokslininkai bei psichologai įspėja tėvus nepirkti ikimokyklinio amžiaus vaikams mobilaus ryšio telefonų. Teigiama, kad jų žala mažiesiems yra kur kas didesnė nei suaugusiesiems. Vienas Melburno universiteto Australijoje profesorius netgi pavadino pamišusiais tėvus, leidžiančius savo vaikams naudotis mobiliaisiais telefonais. Tai esą pavojinga jų psichikai ir padidina nutukimo bei diabeto riziką.
Tyrimus atlikę Didžiosios Britanijos mokslininkai tikina, jog tėvai bent jau turėtų skatinti mažuosius rašyti SMS žinutes, o ne skambinti, nes taip vaiko smegenys gauna mažiau elektromagnetinių spindulių. Pabrėžiama, kad elektromagnetiniai spinduliai bei radiacija vaikus veikia kitaip nei suaugusiuosius. Maža to, pernai Švedijoje atliktas tyrimas parodė, kad jei vaikas naudojasi mobiliuoju telefonu, tikimybė susirgti smegenų vėžiu padidėja penkis kartus…
Kai kur į kovą su besaikiu naudojimusi mobiliaisiais bando stoti netgi politikai. Štai visokiausiais atradimais ir robotų gamyba garsėjančios Japonijos jaunoji karta taip pamėgo šiuos telefonus su interneto ryšiu, jog šalies valdžios pareigūnai nutarė inicijuoti programą, skatinančią tėvus ir mokymo įstaigas riboti šių įrenginių naudojimą tarp vaikų. Nerimą suaugusiesiems kelia tai, kad pradinių ir viduriniųjų klasių mokiniai vis dažniau įtraukiami į nusikalstamą veiklą kibernetinėje erdvėje, praleidžia pernelyg daug laiko susirašinėdami žinutėmis ir elektroniniais laiškais bei patiria įvairius šalutinius per didelio mobiliųjų telefonų vartojimo sukeltus psichologinius efektus.
Statistika parodė, jog kai kurie vaikai Japonijoje praleidžia valandų valandas per telefonus susirašinėdami elektroniniais laiškais su draugais. Taip pat sparčiai plinta įvairiausi keisti žaidimai, pavyzdžiui, „30 minučių taisyklė“ – jei vaikas neatsako į laišką per 30 minučių, jis tampa klasės draugų pajuokos objektu… Kiti vaikai tampa internetinių nusikaltimų aukomis. Užfiksuotas atvejis, kai vaikai savo nuotraukas persiuntė internetu nepažįstamiems asmenims, ir vėliau jiems buvo grasinama, norint gauti pinigų.