Skaitiklio mokestis jau seniai neduoda ramybės ukmergiškiams. Jo iš gyventojų kas mėnesį reikalauja šilumos tiekimo paslaugos jau trejus metus nebeteikianti UAB „Miesto energija“. Nuo šiol tokį mokestį nori įvesti ir dabartinis šilumos tiekėjas UAB „Ukmergės šiluma“.
Gedimino Nemunaičio nuotr. Vandeniui matuoti tokių paprastų priemonių nepakanka.
Rajono vadovai ir savivaldybės specialistai ne kartą viešai patarė gyventojams nemokėti „Miesto energijai“ skaitiklio mokesčio, nes įmonė neturi jokio teisinio pagrindo jo reikalauti. Motyvuojama tuo, kad „Miesto energija“ netiekia ukmergiškiams karšto vandens. Ji net neturi licencijos šilumai tiekti.
Apie savo požiūrį į buvusio nuomininko mokestį savivaldybė nuolat informuoja susitikimuose su gyventojais, spaudoje. Tarp rajono savivaldybės ir „Miesto energijos“ lig šiol tebevyksta teisminiai procesai.
Centralizuotai tiekiamą karštą vandenį naudojantys ukmergiškiai jau trejus metus pasiskirstę į dvi grupes.
Vieni karšto vandens skaitiklio mokestį „Miesto energijai“ moka, kiti sąskaitas meta į šiukšlių dėžę. Dabartinis šilumos tiekėjas savivaldybės įmonė UAB „Ukmergės šiluma“ jo lig šiol neėmė.
Mokesčio dydį tvirtins taryba
Kitą savaitę įvyksiančiame rajono tarybos posėdyje bus svarstomas klausimas apie UAB „Ukmergės šiluma“ nustatytą karšto vandens skaitiklio aptarnavimo mokesčio dydį.
„Ukmergės šiluma“ nustatė ir tarybos svarstymui teikia 1,84 lito per mėnesį už karšto vandens apskaitos prietaisą be pridėtinės vertės mokestį. Skaičiavimai atlikti vadovaujantis Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtinta „Atsiskaitomųjų karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokesčio skaičiavimo metodika“.
Pasak savivaldybės Žemės ūkio ir infrastruktūros skyriaus vyriausiojo specialisto Algimanto Šuminsko, skaitiklio mokestis bus imamas tik iš tų vartotojų, kuriems įmonė pati pakeis skaitiklius. Tai atlikti užsibrėžta iki 2016 metų.
UAB „Ukmergės šiluma“ karštą vandenį tiekia 6499 karšto vandens vartotojams. Iki šiol įmonė įrengė 516 atsiskaitomųjų karšto vandens apskaitos prietaisų.
Tikėtina, kad tie gyventojai, kuriems skaitikliai kol kas nepakeisti, ir toliau bus „bombarduojami“ buvusio šilumos tiekėjo „Miesto energija“ sąskaitomis.
Nors savivaldybė pataria jų neapmokėti, apsispręsti vis tiek turi patys sąskaitų gavėjai.
Rankų nenuleis
Ukmergės rajono savivaldybės meras Vydas Paknys įsitikinęs, kad sprendimas keisti karšto vandens skaitiklius yra teisingas ir žadantis pokyčių.
Kad gyventojams ir toliau į pašto dėžutes kris „Miesto energijos“ sąskaitos, meras neabejoja. Tačiau ir rankų nuleisti neketina.
„Pokyčiai bus gal ir ne tokie greiti, kaip norėtųsi. Bet savivaldybė rankų nuleisti nežada ir yra sudariusi visą kompleksą priemonių“, – sako rajono vadovas.
Anot V. Paknio, skaitiklių keitimas – viena kertinių priemonių. Ji atneš aiškumo gyventojams, kokiai įmonei mokėti už karšto vandens skaitiklių priežiūrą. Tikimasi, kad 4 metų laikotarpį, per kurį „Ukmergės šiluma“ planuoja pakeisti skaitiklius, pavyks sumažinti.
Kitas savivaldybės numatytas žingsnis – nuolatinės informacijos gyventojams teikimas. Gavusiuosius kvietimus į teismą meras ragina atvykti į savivaldybę juridinei konsultacijai.
Trečias savivaldybės pasirinktas kelias – tiesos ieškojimas teismo keliu. Tiesa, visų savivaldybės veiksmų detalių dėl vykstančių teisinių procesų V. Paknys tikina negalįs atskleisti.
Ukmergėje dar tęsiasi prieš trejus metus paskelbta ekstremali situacija, todėl šilumos ir karšto vandens kainas kol kas nustato Ukmergės rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija.
Autorė: Ligita JUODVALKIENĖ