Kaunietis Bronius pasakojo Ukmergėje turintis kelias sodybas. Ir jis, ir žmona jas paveldėjo. Tačiau dabar žmogų spaudžia mokesčiai – už abi sodybas privalo mokėti visuotinį komunalinių atliekų mokestį. Buvo nuėjęs aiškintis į savivaldybę. Tvirtino, jog nuolatos sodyboje negyvena.
Gedimino Nemunaičio nuotr.
Per žiemą vos kelis kartus atvažiuoja, kiekvieną savaitgalį lankosi tik orams atšilus.
Žmogus pasakojo žinantis, kad anksčiau tokiems kaip jis – neregistruotiems sodybose – buvo taikomos nuolaidos ir už šiukšles mokėti nereikėjo. O dabar esą išlygų nebėra – atvažiuoji tik savaitgaliais, o turi mokėti.
Žmogus teiravosi, ar kas pasikeitė dėl nuolaidų.
Rajono savivaldybės Mokesčių ir ekonominės analizės skyriaus vedėja Zita Morkūnienė patikino, kad 2010 metais Ukmergės savivaldybėje įvedus vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą mokestį sodybas turintys, tačiau joje neregistruoti savininkai pateikdavo tokias pažymas ir mokesčio išvengdavo.
Tačiau vėliau pradėta glaudžiau bendrauti su seniūnijomis. Šios puikiai žino, ar sodyba visiškai negyvenama, ar vasarą joje lankomasi, o kartais net verda gyvenimas.
Nutarta, kad dokumentas, įrodantis, jog sodyba visiškai negyvenama, taps pažyma iš LESTO. Jei iš šios pažymos matyti, jog sodyboje visiškai nenaudojama elektra, ir savininkas nedeklaravęs joje savo gyvenamosios vietos, mokestis už komunalines atliekas neskaičiuojamas.
Jei gyvenamoji vieta nedeklaruota, tačiau aiškiai matyti, kad elektra naudojama, tokios sodybos savininkui skaičiuojamas labai nedidelis komunalinių atliekų mokestis – tik už gyvenamąjį plotą. Tai reiškia, kad 50 kvadratinių metrų sodybos savininkui per metus priskaičiuojamas apie 10 eurų mokestis.
Vilma NEMUNAITIENĖ