Spiginant šalčiams kiekvienam gyvūnui itin svarbi pastogė. Kai tikrų namų nėra, keturkojams ją atstoja savivaldybės įkurta gyvūnų prieglauda. Per pusmetį viešosios įstaigos „Ukmergės beglobių gyvūnų namai“ darbuotojai šeimininkus surado 55 keturkojams.
Ligita JUODVALKIENĖ
Gedimino Nemunaičio nuotr. Svajonė išsipildė…
Netoli Krikštėnų esančiame Parijos II kaime gyvūnų prieglauda įsteigta birželio mėnesį. Nuo to laiko čia pabuvojo apie 200 gyvūnėlių. Į geranoriškai nusiteikusių žmonių rankas atiduoti 55 šunys ir katės.
Ukmergės rajono savivaldybės Sekretoriato vyriausioji specialistė Živilė Mockutė sako, kad viešosios įstaigos darbuotojai suinteresuoti, kad gyvūnų globos namuose benamiai užsibūtų kuo trumpiau.
Ypač tai aktualu žiemą, kai nuo spaudžiančio šalčio kenčia gatvėse besibastantys keturkojai.
Be to, kiekvienas čia gyvenančių gyvūnų mėnuo savivaldybei kainuoja apie 10–12 tūkstančių litų.
Pirmiausia stengiamasi grąžinti pasimetusius, namų neberandančius gyvūnus jų šeimininkams. Su grandine ar pavadėliu ant kaklo į prieglaudą patekęs šuo – ne naujiena globos namų prižiūrėtojams.
Apie į prieglaudą patekusius paklydėlius skelbiama spaudoje, internetinėje savivaldybės svetainėje.
Didžiausias įstaigos darbuotojų rūpestis – naujuosius šeimininkus surasti beviltiškiems pamestinukams.
Dalis sterilizuotų kačių, daugiausia žmogaus rankų netrokštančių laukinukių, paleidžiama vėl į gatvę, kuo arčiau tos vietos, iš kurios buvo paimtos.
Ž. Mockutė pasakojo, kad pavyko užmegzti ryšius su panašiomis kituose miestuose veikiančiomis įstaigomis. Daugelis jų turi didesnę patirtį gyvūnų globos klausimais. Be to, didesniuose miestuose ir „rinka“ kita – daugiau yra žmonių, augintinių ieškančių prieglaudoje.
Viešosios įmonės „Penkta koja“ bei „Naminukas“ iš Vilniaus jau ne vieną šunelį ir katinėlį iš gyvūnų globos namų paėmė. Vieną kitą benamį priglausti pažadėjo ir VšĮ „Katino svajonė“ bei Utenos gyvūnų mylėtojų draugija.
Mat sostinėje vis daugiau randasi žmonių, sutinkančių priglausti gyvūnus laikinai globai. Tai reiškia, kad šie savanoriai prižiūri gyvūnėlį, kol jam bus surasti tikrieji namai.
Taip bendradarbiaujant su kolegomis, atsilaisvina aptvarai kitiems Ukmergės gatvėse rastiems gyvūnams.
Pasak savivaldybės specialistės, su šiokia tokia problema tenka susidurti ir tokiais atvejais. Mat atsiradus galimybei apgyvendinti gyvūną kitame mieste, tenka pagalvoti apie nugabenimą.
Vis daugiau randasi norinčiųjų priglausti gyvūnėlį ir mūsų rajone. Ž. Mockutė džiaugiasi, kad ilgai tie patys keturkojai „valdiškuose“ namuose neužsibūna.
Tiesa, žiemą, kai gyvūnams ypač reikia priežiūros, žmonės ne tokie aktyvūs kaip šiltesniais metų sezonais. „Gal juos stabdo tai, kad per šalčius reikės vesti šunelį pasivaikščioti?“ – svarsto pašnekovė.