Nors pats vidurvasaris, atostogų metas, mūsų rajono tarybos nariai labai aktyvūs ir stropūs. Į praėjusią savaitę vykusį tarybos posėdį neatvyko tik vienas tarybos narys. Negana to, mūsų rajono išrinktieji ir labai taupūs – jie apsikarpė ir taip labai menką tarybos narių atlygį.
Vilma NEMUNAITIENĖ
Posėdyje patvirtinta rajono savivaldybės praėjusių metų biudžeto vykdymo ataskaita. Savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Vida Butkevičienė tarybą informavo, kad savivaldybės kreditorinis įsiskolinimas siekia 24 milijonus litų. Per metus jis išaugo 4 milijonais. Daugiausiai skola išaugo dėl rekonstrukcijos darbų, už šildymą, remontą, taip pat šoktelėjo Autobusų parko skola.
Nors pats vidurvasaris, atostogų metas, mūsų rajono tarybos nariai labai aktyvūs ir stropūs. Į praėjusią savaitę vykusį tarybos posėdį neatvyko tik vienas tarybos narys. Negana to, mūsų rajono išrinktieji ir labai taupūs – jie apsikarpė ir taip labai menką tarybos narių atlygį.
Vilma NEMUNAITIENĖ
Savivaldybė nutarė skirti pusę lėšų, skirtų šio namo stogo remontui.
Gedimino Nemunaičio nuotr.
Liepos 1 dienos duomenimis, gauta 52,2 milijono litų pajamų. Iš jų – 28,7 milijono litų tikslinių dotacijų. V. Butkevičienė apgailestavo, kad labai sumažėjo surenkamas pajamų mokestis. Jo surinkta 1,7 milijono litų mažiau nei pernai. 175 tūkstančiais mažiau nei pernai surinkta nuomos mokesčio už valstybinę žemę, mažiau surinkta ir baudų. Šiek tiek daugiau – tik nekilnojamojo turto mokesčio.
Į savivaldybės Socialinės paramos skyrių neseniai kreipėsi ukmergiškė Vanda Simanonienė. Ji prašė iš dalies padengti išlaidas, susijusias su Didžiojoje Britanijoje gegužės 29 d. mirusio jos vyro Napolio Simanonio palaikų pargabenimu. Bendra palaikų pargabenimo išlaidų suma sudaro 7780 litų. Kompensuojama suma – 7020 litų.
Taryba patenkino šį prašymą. Finansų ministerija, gavusi savivaldybės sprendimą dėl valstybės finansinės paramos užsienyje mirusio piliečio palaikams parvežti į tėvynę suteikimo mirusiojo ar žuvusiojo artimiesiems, kartą per ketvirtį kompensuoja vietos savivaldybėms jų išmokėtas sumas iš valstybės biudžete tam tikslui numatytų lėšų.
Antano Smetonos gimnazija jau dvyliktus metus vykdo sveikos gyvensenos vasaros poilsio projektus. Socializacijos programų Ukmergės rajono savivaldybėje koordinavimo komisija šiemet skyrė 10 000 litų Švietimo ir mokslo ministerijos skiriamų lėšų gimnazijos projekto „Sveikatingumo mokomės mokydami kitus“ įgyvendinimui. Tačiau minėtos dotacijos nepakanka, todėl taryba patenkino prašymą ir nustatė 30 litų mokestį už keturių dienų poilsį sveikatingumo stovykloje, vyksiančioje Rečionių pagrindinės mokyklos bazėje. Mokestį už paslaugas mokės tik mokiniai, neturintys teisės į Valstybės paramą. Stovykloje poilsiauja 60 įvairių rajono mokyklų mokinių (iš jų – šeši, turintys teisę į valstybės paramą). Vieno vaiko išlaikymo kaina stovykloje – 166,60 Lt.
Vietos savivaldos įstatyme nustatyta, kad savivaldybės taryba nustato seniūnijų veiklos programų sudarymo tvarką ir asignavimų paskirstymo kriterijus. Rengiant seniūnijų veiklos programų sudarymo tvarkos aprašą ir parenkant asignavimų paskirstymo kriterijus, buvo tartasi su seniūnais. Vadovaujantis patvirtinta tvarka, seniūnijos rengs veiklos programas, kurias tvirtins ir joms lėšas skirs savivaldybės taryba. Posėdyje ji patvirtino seniūnijų veiklos programų sudarymo ir asignavimų paskirstymo kriterijų tvarkos aprašą.
Keli seniūnai kreipėsi į savivaldybės administraciją, prašydami suteikti pavadinimus seniūnijų teritorijose esančių kaimų gatvėms. Jų pavadinimus sugalvojo seniūnijų ir kaimo bendruomenių nariai. Pivonijos seniūnijoje III Antakalnio kaime nuo šiol yra Slėnio ir Vilkmergės, Krikštėnuose – Klevų, Žemaitkiemio seniūnijoje, Radiškio kaime – Šilinių ir Žolynų, Žemaitkiemio seniūnijoje, Martnonių kaime – Alaušo, Ąžuolų ir Šaltalankių gatvės.
„Ukmergės žiniose“ jau rašėme, kad šalyje įsteigtus turizmo ir verslo informacijos centrus Ūkio ministerija ketina perduoti rajono savivaldybėms. Lig šiol tokių centrų dalininkėmis buvo savivaldybės ir Ūkio ministerija. Pasiūlymą gavusi ir jį apsvarsčiusi mūsų rajono taryba nutarė tapti vienintele VšĮ Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centro savininke. Ukmergėje įrengtos modernios centro patalpos, tad tarybos nariai sunkiai patikėjo, kad savivaldybei turto perėmimas nieko nekainuos. Dalininko – Ūkio ministerijos kapitalas buvo 76 200, mūsų savivaldybės – 11 000 litų. Tačiau yra ir kita medalio pusė – ministerija nebefinansuos centro veiklos. Pernai centro išlaikymas atsiėjo 220 tūkstančių litų.
Posėdyje patvirtinta naujos sudėties Ukmergės rajono smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo fondo taryba. Joje darbuosis savivaldybės mero pavaduotojas Grigorijus Malčanovas, rajono tarybos nariai Romas Pivoras ir Andrius Kalesnikas, savivaldybės administracijos Juridinio skyriaus vyriausioji specialistė Diana Gervinskienė, Žemės ūkio ir melioracijos skyriaus vedėjas Kęstutis Rimas, UAB „Auditorių profesinė bendrija“ vadovė Aldona Kabokienė, UAB „Komforta“ direktorius Vydas Paknys. G. Malčanovas paskirtas Smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo fondo tarybos pirmininku.
Prieš priimant sprendimą dėl Senamiesčio ir Šešuolių pagrindinių bei Taujėnų, Veprių ir Želvos vidurinių mokyklų nuostatų patvirtinimo, tarybos narys Andrius Kalesnikas pasiūlė uždaryti Liaušių pradinę mokyklą, o vaikučius vežioti į artimiausią ugdymo įstaigą. Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Dalė Steponavičienė pritarė, kad šios mokyklos likimas tikrai neaiškus. Rudenį į ją planuoja susirinkti vos devyni pradinukai. Tėveliams buvo pasakyta, kad jei bent vienas iš jų savo pareiškimą atsiims ir nutars vaiką leisti į kitą ugdymo įstaigą, mokyklėlė bus uždaryta. Liks ar ne mokykla Liaušiuose, paaiškės prasidėjus naujiems mokslo metams.
Iš dalies pakeistas Ukmergės rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentas. Posėdžio dalyviai vienbalsiai nutarė ketvirtadaliu susimažinti ir taip nedidelį savo atlygį. Kiekvienam tarybos nariui kartą per mėnesį bus išmokama ne 200, kaip lig šiol, o 150 litų dydžio išmoka už pašto, telefono, interneto išlaidas, kanceliarines prekes. Šios išmokos nemokamos merui ir jo pavaduotojui. Toks apkarpymas galios iki šių metų pabaigos. Patvirtinta ir daugiau tarybos reglamentų pakeitimų.
Švietimo ir mokslo ministerija, įgyvendindama Mokyklų aprūpinimo geltonaisiais autobusais programą, nupirko mokyklinius autobusus „TEMSA – OPALIN 8“. Vieną iš vadinamų geltonųjų autobusų nuspręsta skirti Ukmergės rajono savivaldybei. Tarybai pritarus, savivaldybė perėmė autobusėlį naudoti ir disponuoti juo patikėjimo teise. Nutarta jį skirti Taujėnų vidurinės mokyklos mokiniams pavežti iš reorganizuotos Balelių pagrindinės mokyklos.
Savivaldybės ūkio skyriaus vyr. specialistas Algimantas Šuminskas tarybai pristatė informaciją apie siūlomas šildymo kainas. Prieš porą savaičių vykusiame Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos posėdyje buvo atmestos ir UAB „Miesto energija“, ir Ukmergės rajono savivaldybės siūlytos šildymo ir karšto vandens kainos. Komisijai pateikti nauji kainų pasiūlymai. Miesto energija siūlo 24,25 ct/kWh už šildymą ir 17,03 – už kub. metrą karšto vandens, savivaldybė siūlo gerokai mažesnių kainų „komplektą“ – 18, 21 ct/kWh ir 14,4 už kub. metrą karšto vandens. Belieka laukti komisijos išvadų.
Taryba nutarė biudžeto lėšų skirti Vytauto gatvės 12 namo stogo remonto darbams. Šis šalia Vilkmergėlės upelio esantis pastatas yra miesto paveldo zonoje. Jį administruoja UAB Ukmergės butų ūkis. 50 procentų stogo renovacijai reikiamų lėšų būtų padengta iš sukauptų gyventojų rinkliavų. Likusią dalį įsipareigojo skirti savivaldybė.
Kadangi visi namo butai ir biurai priklauso privatiems asmenims, dėl stogo dengimo taryboje užvirė diskusija. Valdas Petronis siūlė dengiant stogus senamiestyje rinktis vienodą jų dangą, o ne taip, kaip dabar, – kurti stogų margumyną, Juozas Armanavičius kvietė parengti dokumentus, kaip savivaldybei derėtų elgtis panašiais atvejais, gavus prašymą prisidėti prie remonto darbų. Antanas Dambrauskas pasigedo prioritetų, Evaldas Čirba priminė baisų kito statinio – Ukmergės viešbučio vaizdą. Administracijos direktorius Juozas Varžgalys apgailestavo, kad baisi ne tik šio, bet ir daugelio kitų stogų būklė. Po svarstymų sprendimas priimtas vos vieno balso persvara.
Tarybos nariai pritarė sprendimui remontuoti ir dar du pastatus. Antano Smetonos gimnazijoje atlikta renovacija, finansuota iš struktūrinių fondų lėšų. Deja, jų pritrūko holo remontui. Taryba pritarė iš kitų metų biudžeto skirti 40 tūkstančių litų šiems darbams atlikti. Dar 100 tūkstančių nutarta skirti Jono Basanavičius gimnazijos fasado remontui. Šie pinigai bus grąžinti iš Vyriausybės investicinių lėšų.