Centralizuotai tiekiamos šilumos kainos už sausio mėnesį Ukmergėje mažėja. Taip nutarė šią savaitę posėdžiavę Ukmergės rajono ekstremalių situacijų komisijos nariai. UAB „Ukmergės šiluma“ vartotojams, gaunantiems šilumą iš miesto katilinių, kaina už paslaugą mažinama 5 procentais.
Vilma NEMUNAITIENĖ
Gedimino Nemunaičio nuotr. Šildymas Ukmergėje pinga, bet „Miesto energijai“ jis gali būti atjungtas už skolas.
Už butų šildymą sausį 23,75 ct/Wh mokės gyventojai, kurių šilumos punktai priklauso vartotojams, ir 23,87 ct/Wh – kai šilumos punktai priklauso tiekėjams.
Šventupės gyvenvietėje šildymo kaina lieka tokia pati, kaip ir gruodžio mėnesį – 21,22 ct/Wh.
Pati didžiausia patvirtinta centralizuoto šildymo kaina Ukmergėje buvo 2009-aisiais. Tuomet ji siekė beveik 30 ct/Wh. Prieš šilumos ūkį perimant iš nuomininkų ukmergiškiai už šildymą mokėjo 28,4 ct/Wh.
Anot rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Juozo Varžgalio, pagrindinė pingančio šildymo priežastis – sumažėjusi dujų kaina ir sumažintas normatyvinis pelnas.
Dujos per mėnesį atpigo 70 litų už 1000 kub. m. Direktorius svarsto, kad dujų kaina ateityje nekils, taigi ir šildymas nebrangs, o gal net pigs. Jis priminė, kad sutartį su dujų tiekėjais Ukmergės šiluma pasirašė gruodžio 31 dieną. Iki tol dujos buvo tiekiamos be sutarties.
Pagrindinė kliūtis, kodėl iki pat gruodžio pabaigos su dujų tiekėjais nebuvo pasirašyta sutartis, – neužtikrintas Ukmergės šilumos ūkio finansavimas.
Anot administracijos direktoriaus, ši sąlyga buvo išpildyta metų pabaigoje įmonei paėmus 2,5 milijono litų paskolą. Tai nėra vienintelė „Ukmergės šilumos“ paskola šį šildymo sezoną. Dar 960 tūkstančių litų paimta investicijoms į Maironio gatvės darbus. Juos tikimasi užbaigti pavasarį.
Pingančia šiluma pasidžiaugęs J. Varžgalys taip pat informavo apie sankcijas, kurias ketina taikyti „Miesto energijai“, iš kurios praėjusią vasarą buvo perimtas šilumos ūkis.
Direktoriaus teigimu, UAB „Miesto energija“ piktybiškai neatsiskaito už komunalinius patarnavimus – šildymą, elektrą, vandenį. Skola jau siekia 30 000 litų. Jei skola nejudės, savivaldybė svarsto galimybę atjungti įmonei ne tik šildymą, bet ir kitas komunalines paslaugas.