„Ukmergės žiniose“ rašėme apie gegužės pabaigoje rajone išplitusį sifilį. Tuomet liga diagnozuota 7 ukmergiškiams. Vilniaus visuomenės sveikatos centro Ukmergės skyriaus duomenimis, šia venerine liga jau užsikrėtė 14 asmenų.
Ligita JUODVALKIENĖ
Sifilį rajone „pasėjo“ 19-metė ukmergiškė, kurios seksualinėmis paslaugomis naudojosi užsikrėtusieji. Mergina, už pinigus teikianti seksualines paslaugas, saugos priemonėmis nuo užkrečiamų ligų nesirūpino.
Respublikinėje spaudoje neseniai pasirodė informacija, kad yra užregistruoti 46 atvejai. Vilniaus visuomenės sveikatos centro Ukmergės skyriaus vedėja Elena Mirinavičienė ją paneigė.
Ji sako, kad 46 asmenys laikomi kontaktiniais, bet tai dar jokiu būdu nereiškia, kad jie yra užsikrėtę šia venerine liga. Turėję nesaugių lytinių santykių asmenys, nerimaudami dėl savo sveikatos, į medikus kreipėsi patys.
„Šiuo metu yra nustatyta ir registruota 14 užsikrėtusiųjų. Aišku, atlikus visus tyrimus kontaktiniams asmenims, šis skaičius gali pasikeisti. Tačiau šiuo metu teigti, kad visi jie serga, tikrai negalima“, – tvirtina E. Mirinavičienė.
Ji paaiškino, kad mikrobiologinis tyrimas, norint nustatyti ligą, atliekamas ne vieną kartą. Mat šios ligos slaptasis periodas gali tęstis net iki kelių mėnesių, o inkubaciniu periodu ligos požymiai gali būti nenustatomi. Simptomai pasireiškia ne iš karto, ir nieko neįtardamas žmogus gali infekciją perduoti kitiems.
Iš 14 užsikrėtusiųjų – 11 vyrų ir 3 moterys. Viena jų yra 19-metė, teikusi komercinio sekso paslaugas, kuriomis pasinaudoję sifiliu užsikrėtė visi užregistruoti vyrai. Kitos užsikrėtusios moterys – 23 ir 17 metų amžiaus. Pirmoji – sergančio sifiliu sutuoktinė, antroji – užsikrėtusiojo sifiliu lytinė partnerė.
Visų jų amžius svyruoja nuo 17 iki 32 metų.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį mūsų šalyje užregistruotas 151 sifiliu užsikrėtęs asmuo. Pernai Lietuvoje iš viso registruota 330 tokių atvejų. Negydant sifilio, žmogus gali tapti invalidu.