Vaikams prasideda linksmiausias metų laikotarpis – vasaros atostogos, poilsio ir pramogų metas. Tačiau kartais per daug didelis atsipalaidavimas atneša nelaimių. Vasaros pavojai vaikų tyko kiemuose, gatvėse, gamtoje, vandenyje. Ar pasiruošę saugiai praleisti vaikų vasaros atostogas vaikai ir tėvai?
Gedimino Nemunaičio nuotr.
Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos skyriaus vyriausioji specialistė Danutė Pučkytė primena tėveliams nepamiršti paaiškinti vaikams, kaip elgtis, kai skambina nepažįstamas žmogus ir ieško tėvų, kurių tuo metu nėra namuose, kaip nepasiduoti provokacijoms ir skambinti pagalbos telefonu. Ką daryti išsijungus signalizacijai ir kaip elgtis su daiktais ir žaisti taip, kad nesusižalotų.
Be to, svarbu papasakoti jiems, ką daryti iškilus pavojui ar pakliuvus į bėdą. Saugus elgesys turi tapti elgesio norma, gebėjimu gyventi saugiai. Išeidami iš namų kartu su vaikais apžiūrėkite, ar išjungti visi buities prietaisai, ar neveikia viryklės, patikrinkite, ar neliko spragsėti židinys, ar nebėga vanduo. Nuolat ir kantriai apie tai jiems priminkite, mokykite juos savo pavyzdžiu, nes vaikai atkartoja, ką daro tėvai.
O kokios vasaros atostogos be pramogų gamtoje. Pavojai tyko mūsų ir čia. Pakartokime sau: negalima šokinėti į vandenį nežinomose vietovėse, kurti laužus miškuose ir parkuose, esant stipriam griaustiniui slėptis po medžiais.
Vykstant į iškylą vaikus iš anksto reikia supažindinti su maršrutų keliais ir iškylos taisyklėmis. Vaikai turi žinoti, kuriam laikui vykstama, kiek laiko teks praleisti ir kokie pavojai gali jų laukti gamtoje. Mokinkime juos būti drąsiais, nesutrikti, nepasimesti ekstremaliose situacijose, o tai padės mūsų vaikams būti saugiems ir sveikiems.
UŽ inf.