Latvijoje, Daugpilyje, savaitgalį vykęs tarptautinis mados ir talentų festivalis sėkmę atnešė Ukmergės modeliams. Mados studijos vaikai ir jaunuoliai pelnė ne vieną aukščiausią įvertinimą.
Vaidotė ŠANTARIENĖ
Autorės nuotr. Gabija, Laura, Ema ir mažoji Vanesa iš konkurso Latvijoje grįžo pasipuošusios princesių karūnomis.
Į tarptautinį labdaros renginį, kurio dalyviai pasirodė talentų ir mados konkursuose, atvyko keturių šalių atstovai. Jame dalyvavo modelių studijos, meno kolektyvai, dainininkai, šokėjai iš Latvijos, Estijos, Rusijos ir Lietuvos.
Festivalyje, suskirstytame į tris dalis, dalyviams teko parodyti dainavimo, choreografijos sugebėjimus ir kuo įdomiau atsiskleisti demonstruojant madas.
Nuskynė laurus
Individualiame mados konkurse pasirodė dvylika Lietuvos Santarvės fondo mados studijos mergaičių ir visoms komisijos sprendimu atiteko nugalėtojų juostos. Tarp joms skirtų nominacijų – pačios elegantiškiausios, fotogeniškiausios titulai, publikos išrinktoji, kiti laimėjimai. Keturios atstovės yra iš Kauno bei Panevėžio, tačiau taip pat priklauso šiai Ukmergėje įsikūrusiai studijai.
Komisijai sprendžiant, ką paskelbti skirtingų amžiaus grupių nugalėtojomis, sėkmė vėl šypsojosi ukmergiškėms. Keturios jų apdovanotos pagrindiniu – didžiuoju prizu ir papuoštos karūnomis: Vanesa Adamonytė (8 m.), Gabija Kiaušinytė (11 m.), Ema Vilkončiūtė (14 m.) ir Laura Žemaitukaitė (15 m.). Beje, Lauros jau netrukus laukia profesionalios manekenės darbas užsienyje.
Drabužių kolekcijų konkurse laurus taip pat nuskynė Ukmergės mados studija, pelniusi geriausio kolektyvo taurę. Mini spektaklį pristatė jungtinis kolektyvas: modeliai iš Kauno, Panevėžio, Ukmergės bei studiją lankančios Siesikų vidurinės mokyklos mergaitės.
Mados studijos archyvo nuotr. Penkiolikmetė L. Žemaitukaitė (dešinėje) pasirengusi išvykti dirbti manekene. Tarptautiniame konkurse Latvijoje.
Festivalyje mūsiškiai iš viso pristatė septynias kolekcijas, kurias sukūrė dizaineriai Eglė Ališauskienė, Daiva Antonovienė, Eglė Valavičienė, Česlovas Časas ir Diana Rūta Stankevičienė.
Nors žiūrovai šį renginį stebėjo nemokamai, jauniesiems modeliams teko sumokėti nemažą dalyvio mokestį. Surinktas lėšas, pasak mados studijos vadovės Rasos Kazėnienės, organizatoriai nusprendė skirti įstaigoms, kuriose ugdomi specialiųjų poreikių turintys vaikai.
Augina modelius
Studija gyvuoja penkiolika metų ir iš įvairių konkursų parsivežta daug apdovanojimų. Bet šį festivalį vadovė laiko ypač sėkmingu. Pasakoja, jog šiemet studija išsiplėtė – turi savo filialus Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, juos planuojama įsteigti Elektrėnuose, Molėtuose.
Šią studiją galima vadinti modelių mokykla, mat čia auginami ir rengiami modeliai, vėliau turintys galimybę pasirašyti kontraktus ir išvykti svetur. Bendradarbiaujama su keletu žinomų šalies modelių agentūrų, siunčiančių manekenes į Italiją, Prancūziją, Japoniją, kitas šalis. Manekenių karjerą užsienyje šiemet pradeda ir ukmergiškės Guoda Sinkevičiūtė (14 m.) bei Dovilė Antonovaitė (15 m.).
R. Kazėnienė sako, jog labai svarbu merginoms padėti psichologiškai pasirengti išvykimui. Modelio darbas – ne vien grožis ir dideli pinigai. Tai – nuolatinės atrankos, fotosesijos, skubėjimas, įtampa.
„Privalai šypsotis, fotografuojantis ledinėje jūroje arba 40 laipsnių karštyje su kailiniais, įprasti keltis ketvirtą valandą ryto, nes tekant saulei išeina geriausios nuotraukos, – apie modelių kasdienybę pasakoja pašnekovė. – Pasirašei darbo sutartį – vadinasi, esi atsakinga už viską. Ir niekas nepaklaus, ar ką skauda, gal sergi…“
Kas vis vien vilioja paaugles į tokį gyvenimą? Buvusios auklėtinės dabar vadovei pasakoja, jog traukia grožio industrija, keista nežinomybė, galimybė išvysti tolimas šalis ir užsidirbti.
Vien grožio neužtenka
Mados studijos vaikų ir jaunuolių veikla – irgi ne tik grožio konkursai. Čia mokomasi vaidinti, šokti, improvizuoti, elgesio kultūros, disciplinos. „Tokia būsena kaip pavargau, nesistengsiu ar nenoriu pas mus neegzistuoja – visada turim būti pasitempusios, gražios ir kultūringos, kruopščiai repetuoti“, – šypsosi studijos dalyvės. Prisipažįsta, jog ši veikla suteikia pasitikėjimo savimi, padeda nugalėti scenos baimę. O ir neatrastų savo talentų aptinkančios, mat neretai tenka rengtis konkursinėms talentų užduotims.
Žvaigždžių liga daugybę diplomų, juostų ir taurių sukaupusios ukmergiškės tikina nesergančios. „Jei ir bandom pradėti sirgti, vadovė greitai pasirūpina „vaistais“, nuleisdama mus ant žemės. Juk nesam nepakeičiamos“, – atvirauja jos.