Praėjusią savaitę buvo pagerbti Vietos veiklos grupės (VVG) aktyvistai, nusipelnę kaimo bendruomenių nariai bei vadovai, seniūnai.
Vilma NEMUNAITIENĖ
Gedimino Nemunaičio nuotr. Padėkos raštais už norą ir gebėjimą dirbti kartu pagerbta visa VVG valdyba.
VVG – savanoriška, tris sektorius jungiančių privačių, visuomeninių, valstybinių ir vietos valdžios organizacijų asociacija, kurios tikslas – efektyviai pasinaudoti ES skiriama parama, siekiant sustiprinti atstovaujamos teritorijos kaimiškųjų vietovių plėtrą.
Šiam tikslui pasiekti VVG rengia ir administruoja vietos plėtros strategiją, kuri įgyvendinama per vietos projektus, dalyvauja sprendimų priėmimo procesuose, bendradarbiauja su socialiniais-ekonominiais partneriais, užmezga tarptautinius kontaktus bendradarbiavimui, dalyvauja mokymuose. Šiuo metu Lietuvoje veikia 51 vietos veiklos grupė. Viena iš jų – Ukmergės.
Klavdija Stepanova padėkos raštą įteikė VVG krikštatėviui Stanislovui Rimkui.
Mūsų mieste VVG gyvuoja jau septynerius metus. Į gražų renginį bendraminčius pakvietusi šios organizacijos pirmininkė Klavdija Stepanova pasidžiaugė nuveiktais darbais. Pirmiausiai – jau paskelbtu projektų šaukimu ir tuo, kad ukmergiškiai labai aktyviai dalyvauja juos teikdami. Vertinimui pateikti 29 projektai. Ekspertai juos analizuoja labai reikliai, kad kuo kokybiškesni, nugludinti pasiektų kitą etapą – Nacionalinės mokėjimų agentūros vertintojus.
K. Stepanova minėjo ir kitą svarbų darbų barą – mokymus, skirtus ūkininkams, seniūnijų darbuotojams. Jų metu įgyta žinių apie projektų rengimą, komandinį darbą, viešuosius pirkimus.
Smagus šiųmetinis prisiminimas – VVG narių kelionė į Prancūziją, kur buvo proga susipažinti su šios šalies kaimiškomis vietovėmis ir bendruomenių darbu. Šiemet Vepriuose buvo surengta tarptautinė konferencija apie kaimo jaunimo problemas.
Pirmininkė džiaugiasi ir pačių bendruomenių užmegztais kontaktais su užsienio partneriais. Viena tokių – Lyduokių bendruomenė, suradusi draugų Estijoje.
Vienas iš ateities planų VVG tarptautinio bendradarbiavimo srityje – dviračių maršrutas per kaimiškąsias rajono vietoves.
Pasidžiaugta ir naujove – nuo šių metų bendruomenės gali rengti ne tik didelius, kaip lig šiol, bet ir mažus – nuo 5000 litų projektus. Tai padės bendruomenėms rengti gražias šventes ir įvairius renginius.
Mokymuose dalyvavusiems VVG nariams buvo įteikti pažymėjimai.
Renginio metu VVG pasveikino rajono meras Algirdas Kopūstas. Kaimo bendruomenių aktyvistus jis vadino kaimo švyturiais ir dėkojo jiems už ištvermę ir darbą be atlygio.
Susirinkusiuosius sveikino pirmasis VVG pirmininkas Regimantas Baravykas Jis pateikė suklusti verčiančius skaičius – per VVG gyvenimo metus žinių seminaruose, mokymuose sėmėsi net 500 kaimo aktyvistų.
Prieš 10 metų pirmasis partnerystės idėją Ukmergėje paskelbė ir VVG krikštatėviu tapo Stanislovas Rimkus. Jis sveikino susirinkusiuosius, o pats buvo apdovanotas už Ukmergėje paskleistą partnerystės idėją.
Pirmininkė K. Stepanova taip pat apdovanojo labiausiai nusipelniusių bendruomenių narius, vadovus.
Šiuo metu rajone veikia 31 kaimo bendruomenė. Pati naujausia iš jų – Nuotekų. Kaimų aktyvistus sveikino ir Ukmergės krašto bendruomenių sąjungos pirmininkė Angelė Jokubynienė, eilėmis į šventės dalyvius kreipėsi aktyvus bendruomenininkas poetas Vincas Lukša.
Buvo apdovanoti trys aktyviausi seniūnai: Veprių – Dalė Urbonienė, Želvos – Kęstutis Mikalajūnas, Deltuvos – Salvijus Stimburys.