„Šilo“ pagrindinės mokyklos mokiniai naujuosius mokslo metus pasitiko pasipuošę uniformomis. Sprendimas dėl mokyklinės aprangos dėvėjimo priimtas, atsiklausus tėvų. Tačiau įsigyti uniformas panoro ne visi.
Vaidotė ŠANTARIENĖ
Privalomu uniforminės aprangos elementu visiems moksleiviams – mergaitėms ir berniukams – tapo susagstomas megztinis su mokyklos emblema. Iš neprivalomų uniformos dalių mergaitės taip pat galėjo rinktis sijoną arba sarafaną, berniukai – siūdintis kaklaraiščius.
Mokyklos direktorius Leonas Žuklys pasakojo, jog tėvai su uniformų įvedimo tvarka buvo supažindinti dar metų pradžioje. Prisipažįsta manęs, jog bus sulaukta nemažai prieštaravimų, tačiau taip neatsitiko.
Siūlyta įsigyti kurį nors vieną uniforminės aprangos elementą arba visą uniformą. Atlikus apklausą, paaiškėjo, kad dauguma tėvų nori, jog vaikas mokykloje vilkėtų vien uniforminį megztinį.
Drabužius mokiniams pagamino uniformas siuvanti Vilniaus įmonė „Majoris ir partneriai“. Užsakymai, pasirinkus modelius ir pasimatavus bei sumokėjus avansą, buvo priiminėjami nuo pavasario.
Anot L. Žuklio, mokyklinio megztinio, kuris privalomas visiems vaikams, kaina – apie 80 litų. Už panašią sumą pageidavusieji dar ir kitų drabužių įsigijo sarafanus arba sijonukus. Kaklaraiščio berniukams kaina – 15 litų. Būtinybės jiems dėvėti kelnes naujoji tvarka nenumato.
„Yra tėvų, kurie visai nepasirinko jokio elemento. Motyvų nesiaiškinome, tačiau čia nėra jokios prievartos. Kiekvienas apsisprendė taip, kaip leidžia galimybės. Tuo labiau, jog tai susiję su pinigais“, – pasakojo mokyklos vadovas.
Jis sako, jog priekaištauti drabužius siuvusiai įmonei dėl terminų neprireikė. Nesklandumų, kaip nutiko kai kuriose šalies mokyklose, išvengta – užsakyta apranga „Šilo“ mokyklos mokinius pasiekė dar prieš rugsėjį. Jeigu kas, anot direktoriaus, dar ir liko be jos, rūbus atsiiminėja šiomis dienomis.
L. Žuklys pasakoja, jog atsiradus naujajai aprangai, kitoks ir vaizdas mokykloje: „Vaikai ne tik atrodo tvarkingiau: uniforma drausmina, sukaupia. Tai – ir tam tikras įpareigojimas, o mokyklos emblema dar labiau skatina jaustis „Šilo“ mokyklos bendruomenės nariu.“
Pasitinkant šiuos mokslo metus, įstaigai teko pasirengti ir kitokiems pokyčiams. Nuo šiol ji – pagrindinė mokykla, turėjusi atsisveikinti su vyresniosiomis klasėmis. Ir nors dabar čia gerokai mažiau mokinių, toks sprendimas, direktoriaus manymu, išsprendė kitus mokyklų tinklo pertvarkos klausimus. „Deja, į gimnaziją ir pirmokai, ir dvyliktokai netelpa, o jei būtume gimnazija, kur turėtų eiti mūsų pirmokėliai?“ – svarsto jis.
Aptuštėjus klasėms, mokytojų kolektyvas sumažėjo aštuoniais pedagogais. Du iš jų kolegos išlydėjo į pensiją. Direktorius džiaugiasi, kad kiti pedagogai neliko be darbo – jie mokytojauja kitose įstaigose.
„Šilo“ mokyklos progimnazijos skyriumi šiemet tapo buvusi Šešuolių pagrindinė mokykla. Skyriuje dirba 10 pedagogų, jame taip pat veikia ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupė.