Maironio gatvės 2-o namo gyventojus sukiršino… kabelinė televizija. Daliai jų panorus užsisakyti šias paslaugas, likusius kaimynus pykdo Panevėžio įmonės „Elekta“ atliekami darbai. Žmonės skundžiasi niokojamu turtu bei tuo, jog darbai vykdomi, sutikus ne visiems gyventojams.
Vaidotė ŠANTARIENĖ
Gyventojams gaila ir sudarkyto po langais esančio gėlyno, kuris buvo iškasinėtas savavališkai.
Įvesti kabelinės televizijos į namą atvykę „Elektos“ atstovai keletą dienų darbavosi laiptinėje, rūsyje. Jų vizitas kai kuriems namo gyventojams tapo nemalonia staigmena. Panašių paslaugų nė neketinusieji užsisakyti atliekamus darbus pavadino gadinimu.
Žmonės pasakojo, jog kasę, gręžę ir kabelius tiesę darbininkai greičiau darkė, o ne tvarkė. Ne taip seniai suremontuota laiptinė po jų apsilankymo visai nebejauki. Stebisi, kas turės tvarkyti išdaužytas sienas, skyles lubose, styrančius laidus ir už viską atsakyti.
„Prieš porą metų išsiremontavom: dėjom po kelis šimtus, kad laiptinę išdažytų, duris įsidėjom. O dabar – prigręžta, pridaryta, vien dulkės. Gėlyną kieme – ir tą visą iškasė…“ – liejo nuoskaudas gyventojai.
Tokius veiksmus jie laiko savavališkais ir sako neabejojantys, jog visa tai prasilenkia su įstatymais. „Tiesiog atvažiavo ir pradėjo kasti, vesti, neatsiklausę gyventojų, nieko nesuderinę, – pasakojo vieno buto šeimininkas. – Ne tik mūsų sutikimo, bet ir Butų ūkio, kitų tarnybų leidimo neturėdami. Patys sakė, kad yra daug televizijos norinčių, bet kai išsiaiškinom – gal tik vienas butas kreipėsi.“
Ieškos teisybės
Gyventojai mano, kad „Elektos“ darbuotojai neturėjo teisės imtis darbų be jų žinios ir tuo labiau – niokoti bendrą kaimynų turtą. Kai kurie jų sako netgi išsinagrinėję su statybos darbais susijusius teisės aktus ir traktuoja tai kaip pažeidimą.
„Išeina, kad jie neteisėtai atliko statybos darbus – tiesė inžinerinius tinklus. Butų ūkis turėjo sušaukti gyventojų susirinkimą – be jų sutikimo jokie darbai negali būti atliekami. Jeigu ant sienos kokį kabeliuką kabintų, gal ir nereiktų, o šiuo atveju net ir savivaldybės administracijos direktoriaus sutikimas būtinas“, – piktinosi žmonės.
Kas sutvarkys po darbų paliktą netvarką?
Nesupranta, kodėl neįsikišo namą administruojančios įmonės vadovai. „Mes gi nepulsim prieš juos su šakėmis, kad savo turtą apgintume, bet keista, kad Butų ūkis dar raštiško mūsų skundo laukia… Taigi jau vis tiek per vėlu – reikia į teismus kreiptis“, – neslepia jie.
Situaciją laiko išpūsta
Tuo metu UAB Ukmergės butų ūkio direktoriaus pavaduotojui Sigitui Oželiui atrodo, kad viskas kilo ne dėl ko kito, o dėl sutarti nenorinčių kaimynų. „Dalis gyventojų skundžias, kiti sutinka… Jie patys neišsiaiškina tarpusavio santykių“, – mano jis.
Pavaduotojas sako, jog su įmone panevėžiečių ketinimai buvo suderinti. Apie darbus esą buvo kalbėta ir su minėto namo pirmininku: „Valdžia spręsti tokius klausimus duota namo komendantui – jis yra atstovas ryšiams su Butų ūkiu. Ir kaip gali būti, kad buvo dirbama be niekieno žinios? Raktus darbininkams juk davė, į namą įleido…“
Pašnekovo nuomone, situacija pučiama be reikalo. „Kaip tuomet žmogui susitvarkyt televiziją? Jei aš noriu televizijos, tai ir prašau įvesti – juk nieks negali uždraust. Nuosavybės teisę Konstitucija gal garantuoja?“ – ir pats neslėpė pasipiktinimo.
Svarstyti apie galimai sugadintą gyventojų turtą taip pat nebuvo linkęs. „Neteisėtumas – tada, kai nuostolis padarytas. Jeigu paaiškėtų, kad buvo padaryta žala, įsijungs mūsų tarnybos“, – sakė jis.
Netvarkos nepalieka
UAB „Elekta“ Pardavimų skyriaus vadovė Daiva Adomonienė patikino, kad dėl paslaugos į juos kreipėsi patys šio namo gyventojai. „Netgi ne vienas – užsisakė keletas, o darbai nėra vykdomi be leidimų ir suderinimų. Buvo kalbėta su namo pirmininku. Tuo labiau, kad patys žmonės pageidavo“, – sakė pašnekovė.
Anot jos, nerimauti dėl laikinų nepatogumų, kilusių atliekant darbus, nereikėtų, nes jeigu darbuotojai ką pažeidė – sutvarkys.