Daugelis įsitikinę, kad, kuriant verslą, svarbiausia surasti niekieno arba mažai kieno išbandytą nišą. Ukmergiškė Gytė Jankūnaitė nepabijojo pasukti jau pramintais takais. Tačiau stengiasi juo eiti taip, kad pėdos įsispaustų kuo giliau…
Ligita JUODVALKIENĖ
Autorės nuotr. Dizainerė Gytė Jankūnaitė ir pati nemėgsta sintetinių puokštės priedų, ir pirkėjams nebruka.
24 metų mergina, baigusi interjero dizaino studijas Kauno kolegijoje, nusprendė iš gimtojo miesto sparnų nekelti. Grįžusi į Ukmergę, įkūrė gėlių saloną „Floros studija“.
Ji įrodė, kad verslo sėkmė nebūtinai priklauso nuo laisvos nišos atradimo – kartais užtenka visiems įprastus dalykus pakreipti nauja linkme.
Atrado savo stilių
Gytei pagrindinis arkliukas, kuris turėtų lemti jos verslo sėkmę, – savitas gėlių salono stilius. Ji teigia, jog „kaltas“ ne tik jaunatviškas entuziazmas ir noras išsiskirti, bet ir savitas supratimas apie floristiką.
„Pagrindiniai principai, kurių laikomės komponuodami puokštes, – natūralumas, gamtoje egzistuojančios spalvos ir kuo mažiau chemijos“, – pasakoja jaunoji verslininkė.
Sintetinių, gamtoje neegzistuojančių spalvų, užsukus į „Floros studiją“, interjere nematyti. Ryškūs čia tik gyvų gėlių žiedai. Gytė į savo saloną dirbtines gėles „įsileidžia“ tik prieš Vėlines – pirkėjams jos patinka dėl ilgaamžiškumo.
Rinkdamasi gyvas gėles iš tiekėjų siūlomų katalogų, pirmenybę salono šeimininkė atiduoda sodresnėms spalvoms. Mano, kad puokštė turi atspindėti džiaugsmingą nuotaiką. Aišku, jei ji nėra skirta palydėti į paskutinę kelionę…
Aksesuarams labai priekabi
Iš dirbtinių medžiagų pagamintų puokščių puošybai skirtų aksesuarų – plastikinių tinklelių, juostelių, burbulų bei karoliukų – Gytė vengia. Jos nuomone, kompozicijoms pagyvinti geriausiai tinka džiovintos ir balintos augalų šaknys, natūralios spalvos ar dažyti šiaudai, iš įvairiausių augalų pagamintas pluoštas.
Kai kurių egzotiškų augalų dalys puokštei suteikia ir sezoninio išskirtinumo. Pavyzdžiui, medvilnės šakelės su išsiskleidusiais baltos vatos „lizdeliais“ – itin žiemiškos kompozicijos priedas.
Anot dizainerės, viena iš floristikos taisyklių – puokštės priedas, kad ir koks gražus ir originalus būtų, neturi užgožti gėlių.
„Aprengė“ popieriumi
Jaunajai verslininkei „įtinka“ ir ne bet koks gėlių pakavimo popierius. Vertina kuo natūralesnį ir paprastesnį. Tam labiausiai tiko rusvos spalvos vyniojamasis popierius, vyresniajai kartai primenantis sviestinį.
Ir ne tik gėlių žiedus nuo šalčio jis apsaugo. Juo„aprengti“ lentynose išrikiuoti kambarinių gėlių vazonai.
Pradinė Gytės mintis buvo taip paslėpti neestetiškus plastikinius indus ir sukurti tik jos salonui būdingą akcentą. Pastebėjus, kad pirkėjai, įsigiję vazonėlį, neskuba atsikratyti šia pakuote, suprato pataikiusi į dešimtuką.
Mergina puokštes komponuoja vadovaudamasi pirmiausia savo skoniu, o floristikos taisykles nustumia į antraeilį planą. Kuriamų gėlių kompozicijų stilistiką pati vadina „kitokia“. „Ir iš klientų neretai išgirstu, kad mano puokštės išskirtinės“, – džiaugiasi tokio tikslo ir siekianti mergina.
Pagalbos priimti neskuba
Gytė nuosavą verslą pradėjo mažiau nei prieš metus, tačiau teigia nė akimirkos dėl to nesigailėjusi. „Žinojau, kad nebus lengva, buvau dirbusi kito savininko salone, mačiau ir ne pačias palankiausias šiam verslui dienas, tačiau tai mano pasiryžimo neatvėsino“, – atvirauja mergina.
Sako visada žinojusi, kad prireikus, pagalbos ranką išties tėveliai. Jau ir tiesė – siūlė padėti įsikuriant nuomojamose patalpose „Maximos“ parduotuvėje. Tačiau Gytė prisipažįsta mandagiai atsisakiusi – norinti savo svajonę įgyvendinti be niekieno pagalbos.