Reformų, kurios padėtų sutaupyti apie pusę milijono litų, ketina imtis Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centras. Neseniai rajono tarybai buvo pateiktas prašymas leisti sujungti į vieną padalinį suaugusiųjų, vaikų poliklinikas ir moterų konsultaciją.
Ligita JUODVALKIENĖ
Jau daugiau kaip pusmetį keikiame šalį apėmusią ekonominę krizę ir laukiame jos pabaigos. Tačiau atrodo, kad sunkmetis turės ir savo privalumų. Norėdami išlikti, per galvas verčiamės ieškodami naujų taupymo būdų. Kiek pinigų „gerais laikais“ buvo švaistoma vėjais, geriausiai įrodo tai, kad, susispaudusios ir susimažinusios savo išlaidas, etatus, įmonės ir įstaigos dažnai visai neblogai išsiverčia.
Reformų, kurios padėtų sutaupyti apie pusę milijono litų, ketina imtis Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centras. Neseniai rajono tarybai buvo pateiktas prašymas leisti sujungti į vieną padalinį suaugusiųjų, vaikų poliklinikas ir moterų konsultaciją.
Ligita JUODVALKIENĖ
Poliklinika ruošiasi reformai.
Gedimino Nemunaičio nuotr.
Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja Janina Galiauskienė sako, kad iš tiesų centre vyksta struktūriniai pasikeitimai. Šiais metais daugiau kaip puse milijono litų sumažintos lėšos įstaigai, todėl būtina iš naujo peržiūrėti administravimo išlaidas. Šio laikmečio ekonominė situacija verčia sukti galvas, kaip kuo daugiau sutaupyti. „Tačiau sutaupyti taip, kad nenukentėtų aptarnavimo kokybė, pacientai bei mūsų centre dirbantys žmonės“, – tikina vyriausioji gydytoja.
Mažinamas etatų skaičius kaimo bendruomenių sveikatos punktuose. Tačiau J. Galiauskienė sako, kad darbuotojų skaičiaus nemažina, palikdami slaugytojoms po 0,5 ar 0,75 etato. „Sumažėjus jų darbo krūviui, pasiūlėme slaugytojoms, baigusioms specialius kursus, darbą Greitosios pagalbos skyriuje“, – teigia ji. Nuo liepos 1 dienos keturios iš jų jau pradės dirbti šiame skyriuje.
Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro administracija jau pateikė rajono tarybai – centro steigėjui – svarstyti klausimą dėl suaugusiųjų bei vaikų poliklinikų ir moterų konsultacijos sujungimo į vieną padalinį. Dabar šiems trims struktūriniams vienetams vadovauja trys vyriausieji gydytojai. Sujungus juos, Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro poliklinikos veiklą koordinuotų vienas vyriausiasis gydytojas. Pakaktų ir vienos vyriausiosios slaugytojos.
Vyriausioji gydytoja įsitikinusi, kad toks sprendimas ne tik padėtų sutaupyti pinigų. Pagerėtų ir pacientų aptarnavimas. Padidėjusių eilių prie registratūros baimintis nereikėtų, nes vaikai bus registruojami prie atskiro langelio.
„Įstaigoje dirbantys šeimos gydytojai ir komanda – vidaus ligų, vaikų ligų gydytojai, chirurgai, akušeriai-ginekologai – atlieka vienodą darbą, todėl bendras vadovavimas tik pagerintų darbo kokybę“, – sako ji. J. Galiauskienė patikino, jog visi gydytojai dirbs tie patys, atleisti iš darbo nė vieno nenumatoma.
„Vidaus struktūra – įstaigos reikalas. O įstaigos darbą organizuoja vadovas. Vyriausiajai gydytojai atrodo, kad tokia centro struktūra pasiteisins. Ji ir pateikė tarybai savo pasiūlymą“, – sako Ukmergės rajono savivaldybės gydytojas Vytautas Motiejūnas. Jis įsitikinęs, kad pacientų gydymui tai neturės jokios įtakos. „Koks skirtumas – viena poliklinika ar dešimt. Žmogus kaip ėjo pas savo daktarą, taip ir eis“, – įsitikinęs jis.
Kadangi Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja J. Galiauskienė atostogauja, taryba šio klausimo artimiausiame posėdyje nesvarstys.