Rajono savivaldybėje sudaryta darbo grupė, kuri aiškinasi, kodėl taip ženkliai skiriasi šildymo kainos atskiruose namuose. Tikrintojai nuodugniai tiria dešimt daugiabučių namų, kurių gyventojai gavo pačias didžiausias sąskaitas už šildymą, būklę.
Vilma NEMUNAITIENĖ
Gedimino Nemunaičio nuotr. Tyrėjų darbo objektas – daugiabučių šilumos punktai.
Darbo grupę buvo nutarta sudaryti, nes savivaldybė yra sulaukusi ne vieno gyventojo skundo dėl pernelyg didelės centralizuotai tiekiamos šilumos kainos.
Darbo grupės pirmininkas Savivaldybės ūkio skyriaus vedėjas Kęstutis Jurkevičius sakė, kad jis ir kolegos vertins šiluminių punktų bei šilumos ir karšto vandens sistemų būklę ir atliks išsamią analizę.
K. Jurkevičius pasakojo, kad iš viso tikrinama dešimt namų, kurių šildymo ir karšto vandens sistemas eksploatuoja trys įmonės. Pasirinkti šeši namai, kuriuos eksploatuoja UAB Ukmergės butų ūkis, du – UAB „Izobara“ ir vienas, kurį prižiūri UAB „Komforta“. Taip pat tikrinamas ir vienas daugiabutis, kuriame įsteigta bendrija.
Pasirinktųjų namų gyventojai už šildymą sumokėjo brangiausiai. Tiriami namai, kuriuose šis mokestis siekia 6-7 litus bei 10-12 litų už kvadratinį metrą. Tarp tiriamų namų vienas yra Šventupėje, o kiti – visuose miesto mikrorajonuose bei miesto centre.
Išvažiuojamojo darbo grupės posėdžio metu tikrintojai fiksuoja šilumos skaitiklių rodmenis, domisi šilumos punkto būkle, vamzdynų būkle. Taip pat atkreipiamas dėmesys į laiptines – jų langus bei duris, paties rūsio būklę ir net namo sienas.
Apžiūros rezultatus darbo grupė įpareigota rajono vadovams pateikti iki vasario 1 d. Kol nesurinks ir neapibendrins visų surinktų apskaitos rezultatų, K. Jurkevičius apie darbų eigą komentuoti nenorėjo.
UAB „Ukmergės šiluma“ direktorius Raimondas Ragauskas priminė, kad nevalia sakyti, jog šildymo kaina vienuose namuose brangesnė nei kituose. Esą šiluma visiems tiekiama vienodomis sąlygomis.
Pasak jo, viena iš priežasčių, kodėl vienuose namuose už šildymą gyventojai moka gerokai daugiau nei kituose, yra už namo šilumos ūkį atsakingų žmonių kompetencijos stoka.
Nors šildymo sistemas prižiūrintys asmenys turi būti baigę atitinkamus kursus, direktorius mano, kad kai kuriems jų žinių ir kompetencijos labai stinga.
Pasak R. Ragausko, sąskaitų už šildymą dydis daugiabučiuose labai priklauso nuo daugelio niuansų – laiptinių langų ir durų sandarumo, gyventojų keičiamų ir papildomai statomų radiatorių bei kitų.