Nuo antradienio „Sodros“ Ukmergės skyriaus direktoriaus pareigas pradeda eiti Šarūnas Prušinskas. Ukmergiškiai iki šiol jį pažinojo kaip farmacininką, „Šeimos vaistinės“ vadovą. „Ukmergės žinioms“ naujasis direktorius mielai sutiko atsakyti į keletą klausimų.
Ligita JUODVALKIENĖ
Gedimino Nemunaičio nuotr. Šarūnas Prušinskas įsitikinęs, kad geriausia vadovo savybė – pagarba pavaldiniams.
Kaip kilo mintis dalyvauti konkurse „Sodros“ direktoriaus vietą užimti? Kiek konkurentų turėjote, ar pasitikėjote savo jėgomis?
Farmacijoje dirbau nuo dvidešimt ketverių metų. 26 metus vadovavau vaistinei. Per visus tuos metus keitėsi tik vaistinės pavadinimas, o vadovo kėdė išliko ta pati – tai vaistinės vedėjas, tai direktorius. Šiaip esu pastovaus charakterio, kai jau įleidžiu šaknis, tai ilgam.
Tačiau šiemet sulaukus penkiasdešimtmečio, įsižiebė ugnelė išbandyti save kitoje srityje. Atsitiktinai pamačiau internete skelbimą apie būsimą konkursą ir tariau sau: „Jei jau nori ką nors keisti gyvenime, tai turi tai padaryti dabar, nes paskui gali būti per vėlu.“ Ir ėmiau labai rimtai ruoštis konkursui. Perskaičiau daugybę dokumentų, įstatymų, bet pradėjau nuo pagrindinio – Lietuvos Respublikos Konstitucijos.
Be manęs konkurse dalyvavo dar penki pretendentai. Ukmergiškių, atrodo, nebuvo, nes tiek metų Ukmergėje išdirbęs, manau, būčiau pažinęs. Aišku, kad jaudinausi. Jaučiausi kaip laikydamas egzaminą.
Ne pats lengviausias periodas „Sodrai“… Ar negąsdina tai, kad dideles viltis daugelis deda į naująjį vadovą?
Nemanau, kad teritorinis Ukmergės skyrius gali vienaip ar kitaip nulemti „Sodros“ likimą. Mes esame tik vykdytojai, kurie vadovaujasi įstatymais, ministrų raštais. O sąžiningai dirbti reikia visur…
Kaip į tokį jūsų „šuolį“ iš farmacijos į kitą sritį reagavo šeima?
Šeima pritarė mano pasirinkimui. Žmona Vaida taip pat farmacininkė, dirbanti kitoje „Šeimos vaistinėje“ Ukmergėje. Turiu du vaikus. Vaikai su medicina savo gyvenimų nesusiejo. Dukra Milda, baigusi anglų filologiją, dirba internetinės reklamos firmoje Vilniuje. Sūnus Bernardas studijuoja muziką. Jis – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantas.
Ar toks žingsnis jums pačiam neatrodo drąsus? Ar tarp vaistinės vadovo ir „Sodros“ vadovo pareigų matote kokių nors bendrų sąlyčio taškų?
O kodėl kitos specialybės šioms pareigoms geros, o farmacininko – ne? (Pašnekovo veide – šypsena) Tarp kitko, „Sodra“ daugeliui sukelia asociacijas, kad čia daugiausia sprendžiami pagyvenusių žmonių reikalai – pensijų klausimai. Dirbdamas vaistinėje, išmokau bendrauti su garbaus amžiaus žmonėmis. Manau, kad ši sąsaja – tam tikras privalumas ir dirbant „Sodroje“. O vadovo kėdė manęs negąsdina – daugiau kaip ketvirtį amžiaus vadovavau kolektyvui.
Kokios savybės, jūsų manymu, vadovui labiausiai netinka? Koks jūs pats esate vadovas?
Priklausomai nuo aplinkybių. Kartais gali netikti vienas, kartais – kitas vadovavimo būdas. Tačiau visuomet buvau ir esu įsitikinęs, kad stalo ir kumščio derinys vadovui visiškai netinkamas. Niekuomet jo ir nenaudoju. Vadovas neturi žeminti pavaldinių. Jei jau reikia išsakyti priekaištus, geriausia tai padaryti akis į akį – negirdint kitiems. Pagarba pavaldiniams – vadovo stiprybė. Be to, niekuomet nepraleidžiu pro ausis gerų pasiūlymų, o prieš ką nors keisdamas darbe, aptariu su kolektyvu. Apskritai, drastiškų priemonių nenaudojau – niekuomet ir neprireikė.
Ką labiausiai mėgstate veikti laisvalaikiu?
Vienas iš mano pomėgių – detektyviniai romanai. Jų skaitymas specifinis – kai daug perskaitai, jie labai suvienodėja dėl detektyvams būtinų savybių – intrigos, tam tikro siužeto modelio, lengvo skaitymo. Jau tiek esu perskaitęs, kad kartais paimu į rankas ir sutrinku – skaičiau ar ne.
Esu gimęs ir užaugęs kaime, Biržų rajone. Nors sąsajos su gimtuoju kaimu nutrūko, nes mama taip pat atsikraustė į Ukmergę, išlikau kaimo žmogus. Kaimas, gamta iki šiol man pati geriausia ramybės oazė. Tačiau nesu nei žvejys, nei medžiotojas. Nevilioja ir egzotiški kraštai, nesu didelis kelionių aistruolis. Atostogaujame dažniausiai Zarasų rajone, prie Antalieptės marių esančioje giminaičių sodyboje.
Ačiū už pokalbį. Sėkmės naujose pareigose.