Turgaus pardavėjai gerą dešimtmetį laukė, kol išsipildys savininkų pažadai suteikti jiems žmoniškesnes darbo sąlygas. Neapsikentę ėmė statytis stacionarias pavėsines, apsaugančias nuo lietaus ir vėjo. Kai kuriems tokia „statyba“ atsiėjo net kelis tūkstančius litų.
Ligita JUODVALKIENĖ
„Dabar vėl išgirdome gandus, kad turgavietės laukia permainos. Niekas mums apie tai nepranešė, gal būtume nė nesistengę tūkstančius išleisti. Jei dabar mūsų pavėsinės trukdys projektams ir jas nugriaus?“ – svarstė prekeiviai.
Turgaus pardavėjai gerą dešimtmetį laukė, kol išsipildys savininkų pažadai suteikti jiems žmoniškesnes darbo sąlygas. Neapsikentę ėmė statytis stacionarias pavėsines, apsaugančias nuo lietaus ir vėjo. Kai kuriems tokia „statyba“ atsiėjo net kelis tūkstančius litų.
Ligita JUODVALKIENĖ
Ekonomistai tvirtina, kad krizės metu smulkioji prekyba palyginti su didžiaisiais centrais nukentėjo mažiausiai.
Gedimino Nemunaičio nuotr.
Jie jau buvo prisisvajoję apie kioskus, kuriuos žadėjo statyti turgavietės savininkai. Bet suprato, kad buvo tik pažadais maitinami. Taigi gerinti darbo sąlygas ėmėsi savo sąnaudomis.
Per mėnesį UAB „Ukmergės paslauga“ administracija parduoda apie šimtą leidimų nuolatiniams turgaus pardavėjams. Kita dalis pardavėjų prekiauti ateina tik retsykiais.
Dar prieš metus UAB „Ukmergės paslauga“ buvo pasirengusi prekybos centro statybai turgaus teritorijoje. „Nuo minties apie didelį prekybos centrą nusileidome ant žemės. Dabar tikrai ne tas laikas, kada apsimokėtų statyti šį objektą – šalyje jau ne vienas prekybos centras užsidarė“, – sako UAB „Ukmergės paslauga“ direktorius Vytautas Masiukas.
Jis papasakojo, kad iškilo būtinybė įrengti turgavietėje naują transformatorinę, nes padaugėjo vitrinų ir elektros energijos sunaudojama vis daugiau. Taip pat pagalvota ir apie gamtinių dujų įvedimą.
Jau numatyta vieta, kur šalia halės pastato turėtų iškilti stoginės su prekystaliais, skirtos prekybai sezoninėmis prekėmis, gėlėmis. „Jos bus kitoje vietoje – eis ne lygiagrečiai Klaipėdos gatvei, kaip yra dabar, bet palei halę. Ir manome, kad užteks trijų. Nors dabar yra keturios, viena stoginė dažniausiai būna apytuštė“, – sako V. Masiukas.
Anot įmonės vadovo, juos riboja ir statybų senamiesčio teritorijoje reikalavimai. Kadangi turgavietė kaip tik yra senamiesčio zonoje, galima dengti tik šlaitinį stogą. Kokią dangą jam panaudoti, dar svarstoma. Direktorius sako, kad daugelį darbų bandys atlikti be subrangovų – savo įmonės jėgomis.
V. Masiukas patikino, kad prekeivių įsirengtos stacionarios pavėsinės numatomiems darbams netrukdys. „Neslopinome jų iniciatyvos įsirengti tokias nuolatines prekybos vietas. Gal jos ir nelabai kaip atrodo, bet manau, kad mūsų turgui jos tinkamos. Ranka nekiltų jų nugriauti. Juk provincijos turgus turi atrodyti kitaip nei sostinės ar prekyvietė miesto centre“, – samprotavo pašnekovas.