Praėjusią savaitę savo rūpesčius rajono vadovams išsakė kaimo bendruomenių pirmininkai. Posėdžius, kuriuose su rajono valdžia bus aptariamos kaimo problemos, ketinama rengti kiekvieną mėnesį.
Ligita JUODVALKIENĖ
Autorės nuotr. Rajono valdžia nusiteikusi problemas spręsti kartu su bendruomenėmis.
Posėdyje dalyvavo 13 bendruomenių pirmininkai, rajono vicemeras Regimantas Baravykas, savivaldybės administracijos direktorius Juozas Varžgalys bei Savivaldybės ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Valdemaras Taraškevičius.
Iš viso rajone yra registruotos 32 kaimo bendruomenės, tačiau jos ne visos vienodai aktyvios.
Pasigedo mieste
Posėdį pradėjęs R. Baravykas pasidžiaugė, kad kaimo gyventojai neužsisklendžia savo kasdienėje aplinkoje, o domisi, kuo gyvena kaimynai. Jo nuomone, glaudesnis savivaldybės ir bendruomenių atstovų kontaktas turėtų duoti teigiamų rezultatų.
„Mieste neturime aktyvių žmonių, kurie burtųsi į atskirų rajonų bendrijas. Miestelėnams reikėtų imti pavyzdį iš kaimo gyventojų“, – kalbėjo jis.
Ukmergės krašto bendruomenių sąjungos pirmininkė Angelė Jokubynienė ragino visus ne tik išsakyti savo problemas, bet ir siūlyti jų sprendimo būdus.
Problemas skirstys temomis
Balelių kaimo bendruomenės pirmininkas Romas Pivoras siūlė rengti teminius posėdžius – kiekvieną mėnesį svarstyti problemas, susijusias su tam tikra sritimi.
Susirinkusieji pritarė kaimo problemų klasifikacijai pagal socialinę, kelių būklės, kultūros, švietimo, gamtosaugos, medicinos, infrastruktūros, saugumo, verslo skatinimo sritis.
R. Pivoras mano, kad tokie bendri susirinkimai duotų daugiau naudos, jei, svarstant atskirą sritį, juose dalyvautų jas kuruojantys rajono vadovai, administracijos specialistai, tarybos nariai.
Už sporto salę – mokestis
Želvos kaimo bendruomenės pirmininkė Lina Monkevičienė išsakė želviškių nuogąstavimus dėl itin prastos kelio Ukmergė–Molėtai būklės. Ji pasiūlė svarstant rajono kelių remonto eiliškumą šio klausimo nebeatidėlioti.
R. Pivoras rajono vadovams išdėstė, anot jo, „degantį klausimą“ dėl savivaldybės rengiamos tvarkos universaliuose daugiafunkciuose centruose nustatyti mokestį už naudojimąsi sporto sale.
Jo nuomone, tai prieštarauja logikai. Kadangi universalaus daugiafunkcio centro įkūrimu siekiama tenkinti kaimo bendruomenės poreikius, užtikrinti jaunuomenės užimtumą, neturėtų būti sudaromos finansinės kliūtys.
„Be to, jeigu bibliotekos ar vaikų dienos centro paslaugomis galima naudotis nemokamai, tai kodėl sporto salė turėtų būti apmokestinama?“ – klausė pirmininkas.
Jam buvo atsakyta, kad universalūs daugiafunkciniai centrai – naujas darinys ne tik rajone, bet ir respublikoje, ir tik diskutuojant galima rasti patį optimaliausią jų veiklos organizavimo būdą.
Priekaištavo kontrolieriams
Išsakyti priekaištai savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos kontrolieriams. Susirinkusieji rajono vadovams skundėsi, kad tikrinti veiklos atvykę kontrolieriai elgiasi nemandagiai ir iššaukiančiai. Bendruomenių pirmininkai sako, kad savivaldybės specialistai bendrauja taip, „tarsi aplink juos būtų potencialūs nusikaltėliai“.
Jie įsitikinę, kad kontrolieriaus darbą galima dirbti ir nenusižengiant mandagaus elgesio taisyklėms – nekeliant balso prieš tikrinamuosius.
Buvo pažadėta į artimiausią posėdį pasikviesti savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos specialistus.
Aiškino programą
Asbestinių medžiagų turinčių gaminių šalinimo programos reglamentus suprantamai paaiškino Savivaldybės ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas V. Taraškevičius.
Bendruomenių ir savivaldybės administracijos susirinkimus nutarta rengti kiekvieno mėnesio trečiosios savaitės trečiadienį. Iš viso numatyti devyni, paliekant liepą atostogoms, o gruodį – kalėdinėms šventėms.