Praėjusią savaitę vykusiame rajono tarybos posėdyje pasijautė atostogų nuotaikos. Nemokamų atostogų taryba išleido rajono merą Algirdą Kopūstą, atostogausiantį nuo birželio 15 iki liepos 7 dienos.
Ligita JUODVALKIENĖ
Pirmininkaujama vicemero Grigorijaus Malčanovo, taryba apsvarstė per trisdešimt klausimų, nė vieno iš jų neatidėdama kitam posėdžiui. Keletas sprendimų projektų buvo priimta iš esmės, reikalaujant rengėjų juos patikslinti.
Praėjusią savaitę vykusiame rajono tarybos posėdyje pasijautė atostogų nuotaikos. Nemokamų atostogų taryba išleido rajono merą Algirdą Kopūstą, atostogausiantį nuo birželio 15 iki liepos 7 dienos.
Ligita JUODVALKIENĖ
Posėdžio metu energijos kai kam suteikia energetiniai gėrimai.
Autorės nuotr.
Buvo pateiktos VšĮ Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) ir VšĮ Ukmergės ligoninės praeitų metų finansinės atskaitomybės ir veiklos ataskaitos.
Ukmergės ligoninė dirba pelningai. Jos pajamos sudaro per 21 milijoną litų. Nors sąnaudos taip pat panašios – apie 20 milijonų, ligoninės piniginėje praėjusiais metais liko 180 tūkstančių litų. Tiesa, užpernai ligoninė uždirbo puse milijono litų daugiau. Pabrangusios komunalinės paslaugos, medikamentai, maistas, darbuotojų darbo užmokesčio padidinimas iškėlė ir sąnaudų kartelę. Teritorinės ligonių kasos skolingos apie tris milijonus litų, tačiau sutartis tai numato ir pinigai gali vėluoti. Ligoninei vienintelis nepatogumas – trūksta apyvartinių lėšų.
Ukmergės PSPC finansinėje ataskaitoje – minusas. Įmonės pajamos padidėjo 14,5, sąnaudos – 19 procentų. Anot šios įstaigos vyriausiosios gydytojos Janinos Galiauskienės, PSPC savo praeitų metų ataskaitoje turi 315 tūkstančių litų nuostolį, nes brango vaistai, medicininė įranga, jos priežiūra. Keletą kartų iškilo medicininių atliekų tvarkymo išlaidos, brango komunalinės paslaugos ir patalpų išlaikymas, didėjo automobilių bei greitosios pagalbos darbuotojų draudimo nuo nelaimingų atsitikimų darbo metu sąnaudos. Tačiau J. Galiauskienė patikino, kad situacija šiuo metu įmonėje yra stabili.
Ji tarybą supažindino ir su priemonių, kurių rengiasi imtis PSPC kolektyvas, kad išbristų iš minuso, planu. Bendruomenės sveikatos punktai „susitraukė“ septyniais etatais. Beje, buvo pabrėžta, kad ne atleižiant darbuotojus, bet mažinant krūvius šiuose punktuose. Darbuotojams, kad jie nebūtų nuskriausti, siūlys dalį etato Greitosios medicinos pagalbos skyriuje. Jame dirbantys pensinio amžiaus darbuotojai bus atleidžiami. Iš viso PSPC jau panaikino 23 etatus. Mažės ir darbuotojų atlyginimai. Kiek, vyriausioji gydytoja sakė dar nežinanti. Įmonės laukia ir struktūriniai pakitimai. Tikimasi, kad šio priemonių plano ekonominis efektas bus apie pusė milijono litų.
Komitetuose iš anksto apsvarsčiusi sprendimo projektą „Dėl Ukmergės ligoninės ir Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro įstatų ir stebėtojų tarybų nuostatų patvirtinimo“ taryba sutiko su jame išdėstytais punktais.
Taryba patvirtino UAB „Ukmergės vandenys“ direktoriaus Rimo Arlinsko pristatytą šios įmonės pelningos 150 tūkstančių litų veiklos rezultatų paskirstymą. UAB Ukmergės butų ūkio direktoriaus Jono Rinkevičiaus praėjusių metų ataskaita skambėjo minorinėmis tonacijomis. Beveik dviejų šimtų tūkstančių litų nuostolį, anot direktoriaus, labiausiai nulėmė šilumos tiekimas ir pirties paslaugos. Įmonė visus metus nuostolingai dotavo šias paslaugas. Tarybos nariai pasigedo detalesnio Butų ūkio veiklos pristatymo.
UAB „Ukmergės knygynas“ 2008 metų finansinės atskaitomybės sprendimo projektą taip pat parengė J. Rinkevičius. Kadangi knygynas dirba nuostolingai, jo likimą taryba toliau spręs kituose posėdžiuose.
Taryba įgaliojo Savivaldybės ūkio skyriaus vyriausiąjį specialistą Valdemarą Taraškevičių atstovauti savivaldybei birželio pabaigoje šaukiamame UAB „Dainavos energetika“ visuotiniame akcininkų susirinkime. Savivaldybė valdo 79 procentus jos akcijų. Kadangi bendrovė dirba nuostolingai, tarybos nariai svarsto galimybę ją reorganizuoti, prijungiant arba prie UAB „Ukmergės šiluma“, arba prie UAB „Ukmergės vandenys“. Svarstoma ir trečia galimybė – išskaidyti „Dainavos energetiką“, priskiriant abiems.
Į UAB „Ukmergės šiluma“ visuotinį akcininkų susirinkimą taryba delegavo Ukmergės savivaldybės vyriausiąjį specialistą darbų saugai ir priešgaisrinei apsaugai Algirdą Pečiulį. Savivaldybei priklauso daugiau kaip 99 procentai akcijų.
Penkis investicinius planus rajono savivaldybei pasiūlė UAB „Miesto energija“. Trims investicijoms, kurių bendra vertė – 2 milijonai 680 tūkstančių litų, ir savivaldybės specialistai, ir taryba pritaria. Nepritarti nuspręsta investicijoms, kurios, anot Savivaldybės ūkio skyriaus vedėjo Kęstučio Jurkevičiaus, nekelia savivaldybės specialistų pasitikėjimo. Viena iš jų numato UAB „Pramonės energija“ prijungti prie centralizuoto šilumos tiekimo tinklo. Kitas „Miesto energijos“ investicinis projektas, kurio nepalaimino taryba, – dviejų katilinių, esančių Šviesos ir Klaipėdos gatvėse, sujungimas.
Pirmuoju atveju trasa eitų nuo „Vienybės“ katilinės iki Stoties gatvės. Didesnė jos dalis praeitų Kauno gatve. Neseniai sutvarkyta ir apželdinta gatvė būtų vėl rausiama. O lėšų dangų atstatymui investiciniame projekte nėra numatyta. Savivaldybės specialistų nuomone, kuriai pritarė tarybos nariai, suinteresuotoji pusė – UAB „Pramonės energija“ – turėtų pati investuoti į šį projektą.
Sujungti Klaipėdos gatvėje esančią katilinę su katiline Šviesos gatvėje tarybos nariai taip pat „nepasirašė“. Pagal šį projektą trasą planuojama tiesti senamiesčio teritorijoje. Archeologiniai tyrimai tokiu atveju – būtini. Jie dar labiau padidins projekto lėšų poreikį, prailgins projekto atsipirkimo laiką. Nemanoma, kad šių dviejų projektų įgyvendinimas būtų naudingas gyventojams.
„Be to, partneris būtų nepatikimas – ne kartą esame patyrę, kad nesilaikoma sutarties sąlygų iš „Miesto energijos“ pusės. Panašu, kad ir šį kartą jų gražūs pažadai tėra voratinklis“, – K. Jurkevičius sako, kad, įtarę grėsmę, į voratinklį nelenda. Net pateiktas projektas nė nepanašus į dokumentą – nėra atsakingų asmenų parašų, spaudų, iš viso neaišku, kas juos rengė.
Savivaldybė apsisprendė skolintis iš valstybės – tam pritarė taryba. Finansų ministerijos bus prašoma suteikti trumpalaikę 3,1 milijono litų paskolą. Ji būtų naudojama darbo užmokesčiui, socialiniam draudimui, UAB Ukmergės autobusų parko nuostoliams, kuriuos įsipareigoja dengti savivaldybė, kad išlaikytų nuostolingus autobusų maršrutus ir rajono gyventojams netektų vaikščioti pėsčiomis, kitoms rajono reikmėms.
Nemažai diskusijų iškilo dėl Balelių daugiafunkcinio centro įkūrimo ir nuostatų patvirtinimo. Vis tik dauguma narių balsavo „už“. Mažėjant mokinių kaimo mokyklose, iškyla grėsmė, kad jas neišvengiamai tenka uždaryti. Ne išimtis ir Baleliai. Didžiuliame, bene pusantro tūkstančio kvadratinių metrų mokyklos pastate kitais mokslo metais lieka vienuolika ikimokyklinukų ir aštuoni pradinukai. Jame Balelių bendruomenė nori įkurti daugiafunkcinį centrą ir prašė tarybos pritarimo.
Po mokyklos stogu glaustųsi kultūros centro skyrius, biblioteka, medicinos punktas, bendruomenė. Tarybos narius, norėjusius jau dabar išgirsti apie daugiafunkcinio centro veiklą, Balelių kaimo bendruomenės pirmininkas Romas Pivoras atšaldė, sakydamas, kad startuodami jie dar neturi kuo pasigirti. Jis tikino, kad sprendimas įkurti tokį centrą nebuvo gaivališkas – buvo tartasi ir su rajono savivaldybės administracija, ir akademiniu lygiu – su Žemės ūkio universiteto specialistais.