8 patarimai profesionaliam minkštų baldų valymui namų sąlygomis

Autorius Ukmergės žinios
8 patarimai profesionaliam minkštų baldų valymui namų sąlygomis /

Gražūs ir kokybiški minkšti baldai – kiekvienų namų puošmena. Kiekvienos save gerbiančios namų šeimininkės pagrindinis tikslas – švara spindintys namai, todėl, neretai, net menkiausia dėmelė ant baldų tampa pasaulinio mąsto tragedija.

Žinoma, galima bandyti visomis įmanomomis priemonėmis apsaugoti baldus nuo dėmių, tačiau reikia susitaikyti su faktu, jog anksčiau ar vėliau baldai vis vien susiteps. Būtent todėl pateikiame 9 praktinius patarimus, kurie padės Jums išvalyti bet kokias dėmes. Kai kurie iš šių patarimų gali jus nustebinti!

Siurbti, siurbti ir dar kartą siurbti

Jeigu Jūsų minkšti baldai atrodo purvini, ant jų susikaupė daug dėmių ar nešvarumų, pirmiausiai būtina juos gerai ir kruopščiai išsiurbti. Siurbdami pašalinsite susikaupusį uždžiuvusį purvą, dulkes, plaukus, trupinius. Labai svarbu išsiurbti ne tik vietą, kurią planuojate išvalyti, bet ir visą baldą. Tai bene svarbiausias žingsnis. Netinkamai išsiurbus baldą ir pradėjus jį valyti drėgnomis priemonėmis, ant baldo susikaupę nešvarumai gali jį dar labiau sutepti. Esant galimybei naudokite specialų baldų priežiūrai skirtą antgalį – jis padės kokybiškai išsiurbti net sunkiausiai pasiekiamas baldų vietas.

Į pagalbą ateina vaikiškos servetėlės

Vaikiškos servetėlės – bene efektyviausiai priemonė tada, kai norite greitai ir kokybiškai išvalyti baldų apmušalus. Jų sudėtyje naudojamas itin silpnos koncentracijos muilo ir vandens mišinys, todėl valydami minkštus baldus vaikiškomis servetėlėmis tikrai jų nepažeisite. Vaikiškos servetėlės nėra per daug drėgnos, todėl valydami jomis nepaliksite vandens dėmių . Todėl pasirūpinkite, jog kambaryje, kuriame stovi minkšti baldai, visada turėtumėte drėgnų vaikiškų servetėlių.

Atkreipkite dėmesį į gamintojo rekomendacijas

Prieš imdamiesi baldų valymo, atkreipkite dėmesį į gamintojo pateiktas gaires. Dažniausiai jos pateikiamos anglų kalba. „W“ raidė reiškia, jog valant baldą gali būti naudojamas vanduo – tokiu atveju tiesiog nuimkite baldo apmušalą ir skalbkite jį taip, kaip nurodyta gamintojo instrukcijoje.  Žymuo „S“ reiškia, jog baldo valymui turi būti naudojamas ne vanduo, o bevandenis tirpiklis, pavyzdžiui, alkoholis. Žymuo „W/S“ reiškia, jog baldą valyti galima tiek vandeniu, tiek alkoholiu. Jeigu baldas pažymėtas žymeniu „X“, jį galima tik siurbti.

Elkitės švelniai

Elkitės su baldais labai švelniai. Nevalia intensyviai šveisti net labiausiai įsisenėjusių dėmių – taip tik dar labiau pažeisite audinį. Geriau tiesiog leiskite dėmių valikliui įsigerti į audinį, o tada lengvai nuvalykite audinį minkšta šluoste. Atkreipkite dėmesį, jog valant minkštus baldus negali naudoti šiurkščiavilnių audinių ir šiurkščių šepečių, nes naudodami juos smarkiai pažeidžiate audinį.

Nepersistenkite su drėgno valymo priemonėmis

Didžioji dalis namų šeimininkių mano, jog kuo daugiau drėgmės naudojate valydami baldus, tuo lengviau ir kokybiškiau juos išvalysite. Ši hipotezė yra labai klaidinga. Jūsų valomas audinys turi būti labai neženkliai sudrėkintas valančiąja medžiaga. Per didelis drėgmės kiekis gali ne tik palikti vandens dėmes ir pakeisti audinio struktūrą, bet ir pažeisti medžiagą. Todėl pirmiausia išbandykite specialiai sukurtą tirpiklį (be vandens). Daugelis apmušalų purškalų yra nebrangūs ir puikiai veikia daugelį dėmių.

Lengvai pašalinkite augintinių šerius

Jeigu namuose turite augintinių, tikriausiai jau žinote, kaip sunku atsikratyti jų paliekamų plaukų. Tada šis patarimas būtent Jums! Norėdami atsikratyti gyvūnų paliekamų šeriu, tiesiog perbraukite per baldus gumine pirštine. Guminė pirštinė, braukiama per minkštą audinį, sukuria statinį lauką, kuris padeda atsikratyti plaukų.

Tinkamai išdžiovinkite baldus

Išskalbus ar drėgnu būdu išvalius minkštų baldų apmušalus, privaloma leisti jiems išdžiūti natūraliai. Jokiu būdų nenaudokite džioviklių, taip pat patraukite baldus kuo toliau nuo dirbtinių šilumos šaltinių: radiatorių bei šildytuvų. Pats džiovinimo procesas taip pat turi savo niuansų. Išskalbę minkštų baldų apmušalus, užmaukite juos atgal dar drėgnus. Taip būsite tikri, jog bedžiūdamas audinys nesusitrauks ir apmušalai nepakeis savo formos.

Visų pirma naudokite namų gamybos valymo priemones

Prisiminkite, jog valant minkštus baldus visuomet reikėtų pradėti nuo saugiausio valymo būdo, o tik tada griebtis stipresnių valiklių pagalbos. Žemiau pateikiame keletą namų gamybos priemonių, kurios padės Jums išvalyti minkštus baldus.

Bendram dėmių šalinimui. Sumaišykite šiek tiek sodos su actu. Gautą tirpalą užpurškite ant dėmės, leiskite jam įsigerti (tai truks apie 15 minučių). Dėmę nušluostykite drėgna vaikiška servetėlę.

Riebalų dėmės. Užbarstykite dėmę druska, leiskite jai įsigerti. Tada sudrėkinkite dėmės vieta vandeniu ir muilu.

Kavos dėmės. Sumaišykite acto ir vandens mišinį su šiek tiek indų ploviklio. Gautą tirpalą užpurškite ant dėmės.

Kraujo dėmės. Užpilkite vandenilio peroksidu, tada vandeniu. Nuvalykite drėgna šluoste.

Raudono vyno dėmės. Pabarstykite dėmę druska. Dėmės vietą apipurškite vandenilio peroksidu ar citrinų sultimis. Dėmės vietą nuvalykite drėgna šluoste.


Plaukelių šalinimas lazeriu Vilniuje už gerą kainą https://oblakasalon.lt/lazerine-epiliacija/

TAGGED:
Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *