5 dalykai, kuriuos reikėtų žinoti apie pleiskanas

5 dalykai

Pleiskanos yra išties nemaloni, tačiau gana dažnai pasitaikanti bėda. Visgi, dauguma asmenų apie jas žino tikrai nepakankamai. Tokiu atveju, kovoti su šiomis tampa gerokai sudėtingiau. Taigi – kaip sau padėti? Šampūnas nuo pleiskanų gali tapti pagrindine išeitimi. Kita vertus, egzistuoja ir gerokai daugiau priemonių. Visgi, šį kartą aptarsime 5 svarbiausius dalykus, kuriuos reikėtų žinoti susidūrus su pleiskanomis. 

Dvi pleiskanų rūšys

Pleiskanos gali būti dviejų skirtingų rūšių – sausos ir riebios. Pirmuoju atveju šios yra ganėtinai smulkios. Be to, sausos pleiskanos lengvai atsiskiria nuo galvos odos, todėl gali byrėti ant drabužių. Tuo tarpu, antrasis variantas pasižymi didesniais lopinėliais. Visgi, riebios pleiskanos yra prilipę prie galvos odos, taigi jas pastebėti sunkiau. Kita vertus, šios gali sukelti stiprų niežulį ar paraudimą. Be to, dėl tokių pleiskanų greičiau riebaluojasi plaukai. 

Skirtingos priežastys

Pleiskanos atsiranda dėl itin įvairių priežasčių. Kartais tai sukelia ligos arba hormoniniai pokyčiai. Kita vertus, neretai su pleiskanomis susiduriama ir dėl netinkamos plaukų priežiūros. Be to, šių atsiradimą taip pat gali paskatinti sausas oras, užterštumas, nuolatinis stresas. Visgi, pleiskanos vargina nemažą kiekį žmonių. Tačiau jų gydymas išties reikalauja kantrybės. 

Pleiskanomis neįmanoma užsikrėsti

Kai kurie žmonės nerimauja, jog turėdami pleiskanų gali užkrėsti kitus. Pasitaiko ir atvirkštinių situacijų, kuomet artimieji ima vengti šią problemą turinčio asmens. Visgi, svarbu paminėti, kad pleiskanomis užsikrėsti neįmanoma. Jos atsiranda dėl labai skirtingų priežasčių, todėl gali pasitaikyti daugeliui. Tačiau vienas asmuo šių tikrai neperduos kitam. 

Pleiskanų gydymas

Pleiskanas lengviausia išgydyti tuomet, kai žinote tikslią jų atsiradimo priežastį. Visgi, šią nustatyti ne visuomet paprasta. Tokiu atveju, patariama įsigyti specialų šampūną, kuris padėtų su jomis kovoti. Be to, rekomenduojama vengti streso, geriau vėdinti patalpas. Kita vertus, kartais pleiskanos signalizuoja apie įvairias ligas. Taigi, jeigu su šiomis nepavyksta susitvarkyti savarankiškai – neatidėliokite ir kreipkitės į gydytoją.

Odos šveitiklio nauda

Jeigu pleiskanojimas yra nedidelis, į savo plaukų priežiūros rutiną patariama įtraukti ir odos šveitiklį. Geriausia tai daryti prieš galvos plovimą. Šis pašalins įvairius nešvarumus, suragėjusias odos ląsteles ir riebalų perteklių. Tai gali sumažinti pleiskanojimą. Geriausia, jeigu šveitiklį naudosite maždaug 1 ar 2 kartus per savaitę. Visgi, tai daryti reikėtų tik tiems, kurie susidūrė su lengvu pleiskanojimu. Kitu atveju, Jums gali prireikti rimtesnių priemonių.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *